Xavi: Odkedy som prišiel k tímu, veľmi sme sa zlepšili

Už dnes o 21:00 večer nás čaká ťažký a dôležitý zápas proti Realu Betis. Pred zápasom sa na tlačovej konferencii objavil Xavi Hernandez.

Zápas
“Je to opäť jedinečná príležitosť potvrdiť Ligu majstrov. Je to priamy súper. Porazili nás na Camp Nou a máme možnosť futbalovej odvety. Sme veľmi motivovaní. Vyhrali pohár, sú sebavedomí a majú skvelého trénera. Chceme tri body.“

Zmeny
“Odkedy som v novembri prišiel k tímu, veľmi sme sa zlepšili. V mnohých zápasoch sme hrali dobre, dosiahli sme dobré výsledky. Tvrdo pracujeme.”

Tim
“Snažím sa hráčom dodať sebadôveru a chceme, aby sa zlepšili ako jednotlivci, aby zlepšili tím. Väčšina sa zlepšila, čo sa týka hry a porozumenia. Nie je to len o víťazstve, ale aj o hre.“

Gavi
“Je to veľmi dôležité. Je súčastnosť a budúcnosť. Dúfam, že sa dohodnú s klubom. Bola by to skvelá správa.”

Ulička víťazov
“To je jasné, je to prejav úcty a športového ducha, bez ďalšieho. Zaslúžia si to. Zajtra urobíme uličku.”

Cieľ
” Musíme byť efektívnejší, ale v hre sme sa celkovo zlepšili. Hráme dobre a na Malorke to bol veľmi dobrý zápas. Škoda, že posledné výsledky nie sú konzistentné.“

Ansu Fati
“Trénoval veľmi dobre. Vidím, že je pripravený, ale budeme postupovať opatrne. Ide o to, aby nastupoval postupne. Pocity sú veľmi dobré a určite nám pomôže.”

Štýl Realu Madrid
Máme iný štýl a iný model. Vyhrali sme zápasy. Na Anoete alebo Villarreale sme zareagovali.  Príkladom je naša hra na Bernabéu, pretože ak dajú gól, začnú si veriť že otočia. Je to ich DNA.”

Betis
“Očakávam súpera s veľkým sebavedomím. Oslavuje, fanúšikovia si ho vezmú na krídla. Musíme zablahoželať Betisovu a Pellegrinimu. Sezóna je historická. Majú dobrých jednotlivcov. Chceme odvetu.”

Semifinále Ligy majstrov
“Cieľom je kvalifikovať sa. Potom uvidíme budúcnosť. Uvidíme nové podpisy, ekonomiku.”

Bernabeu
“Dávame tomu veľkú váhu, boli to tri body. História hovorí, že Real Madrid má schopnosť vrátiť sa. 0:2 alebo 0:3, majú hráčov ktorý to dokážu otočiť . My prikladáme veľkú dôležitosť výhre proti majstrovi ligy a finalistovi Ligy majstrov. Videli ste, čím sa môžeme stať, ale musíte byť konzistentný.“

zdroj: Marca.com/BarcaTV

foto: Twitter/FCB