Xavi: Pedri je šťastný

Opäť a už tradične vám prinášame tlačovú konferenciu pred ligovým zápasom s Valenciou. Xavi toho tentokrát po pokazenom zápase s Bayernom mal čo vysvetľovať.

Valencia
“Sú dynamický tím. Myslím si, že to bude dobrý zápas pre fanúšikov.”

Čo ste povedali hráčom?
“Hovoril som o zmene,v lige máme dobrú dynamiku. Boli sme sebakritický za to čo sa nám deje vo veľkých zápasoch.”

Nico
“Sledujeme ho. Myslím si, že zaznamenal výrazný rast. Darí sa mu. Je vo Valencii a má konkurenciu. Je to pre neho veľmi pozitívne. Rozhodol sa odísť hrať“.

Gavi
“Je v poriadku. Má nejaké nepohodlie ale nesťažuje sa. Zajtra je k dispozícii a uvidíme, či dokáže hrať.”

Majstrovstvá sveta
“Myslím si, že sú to dve sezóny v jednej. Je to netypická sezóna, ktorú nikto z nás nezažil, aj keď máme všetky skúsenosti sveta. Snažíme sa čo najviac prispôsobiť.”

Pablo Torre
“Je veľmi dobrý. Nevzdáva sa. Je súťaživý. Problém je, že nemá veľa minút, ale dostane ich.”

Trpezlivosť
“Neprestaneme pracovať. Cítim sa sebavedomo. Nie je to to, čo sme očakávali. Cieľom je vyhrať tituly a samozrejme, jeden sme stratili. Nie sme v dobrej situácii. Výsledky by sa mohli dostaviť koncom sezóny“.

Tím
“Myslím si, že v tíme vidíme veci. Že výsledok nás nerozptyľuje. Zažil som to ako futbalista. Nemôžeme sa odchýliť od predstavy, ktorú máme. Musíme si naďalej veriť. Ak neprídu tituly, príde iný tréner.”

Lewandowski vo veľkých zápasoch
“Pracujeme na tom, aby sme toho našli viac. tento aspekt musíme zlepšiť.”

Pedri
“Vidím ho šťastného. Je to pre nás kľúčové. Musí hrať. Robí rozdiel vo finálnej prihrávke. Musí naplno využiť svoj potenciál. Myslím si, že je na tom skvele.”

Bellerin
“Veľmi sa to nelíši. Sergi Roberto a Héctor majú podobný profil. Vidím ho fyzicky aj psychicky dobre aj napriek poslednému zápasu, v ktorom sme všetci trpeli.”

zdroj: Marca.com

foto; Twitter/FCB