Xavi: Pokúsime sa Busquetsa presvedčiť ale záleží to na ňom

Barcelona sa po Majstrovstvách sveta vracia k ligovému futbalu zápasom proti odvekému rivalovi v podobe Espanyolu Barcelona. My vám prinášame zhrnutie tlačovej konferencie Xaviho pred týmto zápasom.

Derby
“Je to derby. Sme motivovaní, po mesiaci a pol bez súťaženia máme túžbu. A nadšenie. Sme lídri a chceme súťaž vyhrať. Máme k dispozícii všetkých hráčov. Aj Lewandowského a Arauja.  Súper je ťažký. Majú skvelého trénera, dobrých hráčov. Sú zohraté mužstvo s menej bodmi, ako si zaslúžia“.

Lewandowski
“Dozvedeli sme sa to na konci tréningu. Pracovali sme v domnení, že hrať nebude. Nie je najlepšie to zistiť tak neskoro. Sme prekvapení načasovaním, ale sme šťastní. Penalta bola nespravodlivá a neprimeraná.”

Busquets
“Situácia je taká, že má zmluvu a potom sa uvidí. Je to jeho osobné rozhodnutie, pocit, ako sa vidí v tíme… Bude to záležať od neho. Pokúsime sa ho presvedčiť, ale záleží to na ňom.”

Dembélé
“Je v poriadku, šťastný. Zdá sa to ako zlyhanie dostať sa do finále hrať v základe a prehrať. Myslíme si, že to nie je zlyhanie. V inom športe by to bola strieborná medaila. Som spokojný s majstrovstvami sveta, ktoré sa skončili. Je na veľmi vysokej úrovni. Je základnou súčasťou tímu.”

Prestávka
“Dúfam, že nás to pripraví na to najlepšie. Oddýchli sme si sedem až desať dní. Urobilo nám to dobre. Zotavili sme sa zo zranení. Sme 24 futbalistov na vysokej úrovni, aby sme súťažili o všetko.”

Araujo
“Boli sme s ním na majstrovstvách sveta. Hovorili sme s trénerom. Nakoniec rozhodujú hráčove pocity. Tento týždeň bol dobrý. Dá zo seba všetko. Budeme opatrní. Nezačne. Možno pár minút, ak nie, bude hrať v ďalšom zápase“.

Lamine Yamal
“Sledujeme celú akadémiu. Je to talent. Dúfam, že bude pokračovať mnoho rokov.”

Pele
“Chcem vyjadriť úprimnú sústrasť rodine. Je to svetová osobnosť. Poznačil generáciu. Každý chcel byť Pelé, ako Maradona… Sú legendy. Mám som k nemu rešpekt a náklonnosť.”

Kapitán
“Štvrtého kapitána sme vybrali. Bude to Ter Stegen podľa toho koľko je už v klube.”

Raphinha
“Je otvorený hrať na ľavej strane. Môže nám pomôcť, rovnako ako Ferran, Ousmane. To bude závisieť od zápasu. Hovoril som s ním a je otvorený hrať na akejkoľvek pozícii.”

Majstrovstvá sveta
“Naši hráči, bez ohľadu na výsledky, boli všetci na dobrej úrovni. Tí z Barcy. Sú aj taký, ktorí sa nezúčastnili, alebo urobili málo, ale vo všeobecnosti boli v poriadku.”

zdroj: Marca/Barca TV

foto: Twitter/FCB