Xavi: Potrebujeme našich fanúšikov

Čaká nás dôležitý zápas proti Realu Sociedad  v súboji o miestenku v semifinále Copa Del Rey a to už dnes o 21:00. Prinášame vám preto už tradične tlačovú konferenciu Xaviho Hernandeza.

Zápas

Je to kľúčové, rozhodujúce. Hráme pred našimi fanúšikmi, potrebujeme ich. Uvidíme, či bude ihrisko ako kedysi, s približne 80 000 ľuďmi. Je to skvelý zápas. Dúfam, že uvidím skvelý zápas. Skvelý tím, v obrane aj v útoku. Predstavujem si skvelú hru, uvidíme zajtra. Bude to veľmi zaujímavé.“

Inaki Pena

“Zajtra sa rozhodneme. Na tréningu nerád napovedám. Hráči to ešte nevedia a budú to vedieť až hodinu a pol, dve pred zápasom.”

Lewandowski

“Vždy im hovorím, aby zabudli na rozhodcu. To sú situácie, ktoré neovládame. To nemôžeme kontrolovať. Sme v pozitívnom momente. Kto bude rozhodca nič nezmení.“

Čo je potrebné urobiť správne?

“Mať loptu. Sú veľmi pohodlné, keď ju majú. V hre s loptou musíme byť veľmi dominantní.  Sú veľmi podobní tomu čo chceme hrať my“.

Raphinha

“Môže hrať vľavo alebo vpravo. Je dynamický a rastie. Prispôsobiť sa v Barcelone nie je jednoduché a Rafa to robí.”

Málo inkasovaných gólov

“Marc je na úžasnej úrovni. Možno je na tom najlepšie v Barcelone. Pripomína mi Ter Stegena z môjho posledného roka tu. Veľa nám dáva. Dávame dôležitosť defenzíve a dáva nám to výsledky v Lige“.

Španielska futbalová úroveň

“Myslím si, že sa vydal veľmi taktickým smerom a viac defenzívnym ako ofenzívnym. Veľa kariet, veľa prestávok. Tendencia je zabaliť sa do defenzívy.”

De Jong

“Má viac slobody. Závisí to od hernej situácie. Je to totálny futbalista. Dávame mu voľnosť.”

Kessie

“V žiadnom momente som neuvažoval o odchode. Je veľmi dobrý. Obzvlášť dobrý bol v Ceute. V hre dáva veľa alternatív.”

Všetci hráči dostupný

“Všetci nemôžu hrať. Bolí ma to, ale mať ich všetkých k dispozícii je luxus.”

Kubo

“Je to rozdielny hráč. Vždy sa mi páčil. Sledoval som ho, keď bol v akadémii Barcy. Je veľmi talentovaný. Beriem ho do úvahy.”

zdroj: Marca.com/BarcaTV

foto: Twitter FCB