Xavi: Pracujeme pre súčasnosť a budúcnosť klubu

Opäť vám prinášame preloženú tlačovú konferenciu Xaviho Hernandeza pred zápasom s Elche.

Riqui Puig
“Uvidíme. Má tvrdú konkurenciu. Cítim sa zle, že som mu nedal viac minút. Sú tu Pedri, Nico, Frenkie. Veľmi dobre trénuje, zlepšuje sa, ale má tvrdú konkurenciu.”

Trojzubec
“Máme päť zápasov za dva týždne a musíme zvládnuť minúty, únavu, nepohodlie. V útoku sú možnosti a som rád, že ich mám, pretože som ich predtým nemal.”

Mbappé a Haaland
“Čím viac futbalistov svetovej úrovne budeme mať, tým lepšie. Zlepšili by ligu a kluby, do ktorých vstupujú.”

Obnova Alvesa
“Nerozprávali sme sa. Je príkladom. Bol by som rád, keby pokračoval, ale závisí to od výkonnosti a klubu. Veľa prispieva, asistuje“.

Pedri
“Prišlo mi prirodzené porovnať ho s Iniestom. Pripomína mi ho. Cítim sa zle z kritiky. Iniesta je najväčší talent, aký som v histórii španielskeho futbalu videl. Porovnanie bude Pedriho motivovať. Nebojím sa. A ani on nie.”

Dynamika
V Elche je to ďalšia skúška a musíme to dokázať. Musíme ale byť opatrní.”

Pablo Torre-Real Madrid
“Je to otázka pre neho. Vysvetlili sme mu projekt. Bol som úprimný. Má profil Barcy. Rozhodol sa. Neviem, aké iné ponuky mal.”

Rokovania
“Stále je výhoda, že som tu, ale je to skôr o vysvetlení projektu. Sme úprimný k hráčovi, ktorého chceme podpísať. Vysvetlíme mu model, štýl, klub, mesto, veľa vecí. Nevidel som nikoho, kto by povedal Barcelone „nie“, iné veci sú však klauzuly.“

Pablo Torre
“Sledovali sme ho. Je to prirodzený talent. Vie hrať zvnútra, na krídle, dominuje na oboch nohách, je to strelec, je dobrý v štandardkách. Je veľmi dobrý. Mladý, so schopnosťou hrať za Barcu, ale to závisí od neho. Je to skvelý podpis pre súčasnosť a budúcnosť. Bude mať dynamiku prvého tímu.“

Christensen – Pique
“Mám pocit, že nie je čas o tom hovoriť. Chápem záujem a nadšenie. Ale sme štvrtý. Pracujeme a plánujeme budúcnosť. Gerardove výkony sú výnimočné. Teším sa z neho. Je to vodca.”

Haaland
“Nemôžem uviesť podrobnosti. Pracujeme pre súčasnosť a budúcnosť klubu. Včera sme oznámili Pabla Torre.”

Zápas
” Je to ťažký zápas, s Franciscom sa zlepšili. Doma neprehrali. Je to veľmi fyzický tím a útočia z krídla. Sú intenzívny. Chceme pokračovať v dobrej dynamike.“

zdroj: Marca/BarcaTV

foto: Twitter-FCB