Xavi: Real je najlepší tím v Španielsku

Už dnes nás čaká najväčší zápas doterajšieho priebehu sezóny, zápas proti najväčšiemu rivalovi z Madridu. Čaká nás El Clasico v semifinále Španielskeho superpohára. My vám prinášame tlačovú konferenciu Xaviho pred zápasom.

El Clasico
“Zažil som ich už ako hráč. Vidím Barcu vo procese budovania a Madrid vo veľmi dobrej forme, ale to nič neznamená. Nebude  ľahké presadiť našu hru, pretože sú najlepším tímom v Španielsku.”

Depay
“Má to rovnaké ako všetci. Tí, ktorí sú lepší, budú hrať.”

Budúcnosť Barcelony
“Neviem, nie som vizionár. Som pozitívny. Myslím na odvedenú prácu a vidím pozitívne veci. Vidím, že hráči chápu myšlienku hry. Potrebujeme čas, aby sme mohli rásť, ale musíme súťažiť.“

Zlý čas na Clasico
“Je jasné, že potrebujeme čas a že sme mali neúspechy, ale neexistujú žiadne výhovorky. Zajtra nás čaká ďalšie finále. Je to skvelá skúška zistiť, kde je tím.”

Útok
“Povolal som ich aby niečo zmenili(Fati, Ferran). Sú to hráči ktorí nám dajú veľa. Uvidíme, ako na tom sú. Prekonali covid.”

Koho by ste odstránili zo zostavy Realu?
“Nemusím nikoho odstraňovať. Je lepšie, aby všetci hrali a tak vidíme, kde sme. Musíme byť realisti. Nič nás nezmení. Som radšej, keď tam každý bude a fanúšikovia si to užijú. Užite si súťaž, ktorá je úžasná, fantastická.”

Tím
“V tíme vidím dobré veci. Musíme byť sebakritickí, áno, ale vidím dobré veci. Musíme pokračovať v budovaní tohto projektu. Zajtra je dobrý test nato aby sme vedeli, kde sme. Ľudia ako Pedri, Ferran a Araujo sú dôležití pre tím a som rád, že ich mám späť.”

Dôležitosť výhry
“Môže to byť zlom. Dostať sa do finále a potom vyhrať titul by dodalo projektu obrovskú dôveru. Bolo by to dôležité. Titul nám výhra nezabezpeči pretože je tu ešte finále ale je to pre nás dôležitý zápas.”

Ansu a Pedri
“Uvidíme. Niektorý trénujú prvýkrát po prekonaní Covidu.  Ansu prichádza po dlhom zranení. Uvidíme, ako sú na tom obaja fyzicky. Pohráme sa s tým. Nie je to len zajtra. Nechceme stratiť viac hráčov. Budeme sa snažiť byť múdri.“

Araujo
“Nie je to len o ňom. Je to tímové úsilie. Majú veľa hráčov, ktorí robia rozdiel. Je to veľmi silný Madrid, ale pokúsime sa ich kontrolovať. Je to dobrá príležitosť vidieť, ako sa tímu darí.”