Xavi: Real Madrid bol túto sezónu lepší

Pred dnešným zápasom s Malorkou si pred mikrofóny novinárov opäť sadol Xavi Hernandez. Vyjadril sa k viacero zaujímavým témam.

Zápas
“Myslím si, že ak vystrelíte 28-krát a nedáte gól, nie je to kvôli hre, ale kvôli efektivite. Sú zápasy, ktoré musíte vyhrať, ako napríklad Rayo a Cádiz. Neboli sme efektívni. Mali tri strely a dali gól.”

Adama
“O budúcom roku radšej nebudem hovoriť. Musíme sa kvalifikovať do Ligy majstrov. Pomáha nám Adama, je to iný hráč. Je to čistý krídelník. Som šťastný.”

Záverečný úsek
“Hovorím s hráčmi, musíme urobiť krok vpred. Všetci. Musíme vytvoriť viac tímu ako kedykoľvek predtým. Musíme vytvoriť tím viac ako kedykoľvek predtým a ukázať našu osobnosť. Nie je to kvôli zlému prístupu. Je to kvôli situáciám, ktoré nás zaťažili. Musíme sa zlepšiť. Je čas posunúť sa vpred. Mám víťazný tím a taká je realita.“

De Jong
“Musí skórovať a urobiť rozdiel. Je zrejmé, že táto zmena ho frustruje, ale musím sa pozrieť na tím. Odohral výborné zápasy, ale musí byť konštantný. Je schopný, silný. Odohral vynikajúce zápasy. Je tu, aby niečo zmenil. Na svetovej úrovni je málo hráčov ako on. Je prítomnosť a budúcnosť.”

Zápas
“Týždeň nám vyšiel dobre.V pondelok sme boli nahnevaní, v utorok menej a v stredu sme už pracovali. Trénovali sme veľmi dobre a pracovali sme na zlepšení. Potrebujeme tri body, musíme vynaložiť obrovské úsilie, aby sme sa kvalifikovali do Ligy majstrov. Musíme sa snažiť. Naša realita je taká, že všetko je konečné.”

Malorka
“Aguirre vždy dostane zo svojich tímov výkon. Je to skvelý manažér. Zmenil systém, dobre pracuje so štandardkami “.

Koeman
“Nezmením jeho pocity ani jeho situáciu. Mám k nemu obrovský rešpekt a obdivujem ho. Je culé a vynaložil veľké úsilie. Prišiel v ťažkej chvíli. Cítim podporu klubu, Laportu, Jordiho. Cítim podporu klubu a Barcelony všeobecne. Teraz musíme vidieť trénera, hráčov, je čas ukázať naše tváre“.

Motivácia
“Áno, vidím ich motivovaných. Je to klub stvorený na to, aby vyhrával tituly. Musíte mať túžbu, vieru, extra motiváciu aby sme dosiahli minimálny cieľ. Do Ligy majstrov vstúpia tímy, ktoré majú najväčšiu túžbu.”

Real Madrid
“Ak je Real Madrid majstrom, zablahoželáme mu. Boli lepší, pretože toto je dlhá súťaž a zvyčajne vyhrá ten, kto si to zaslúži. Blahoželáme mu a budúci rok budeme súťažiť lepšie.”

zdroj: BarcaTV/Marca

foto: Twitter/FCB