Xavi: Roberto je pre klub dôležitý

Blaugranas dnes odohrajú ťažký zápas proti Valencii, k zápasu sa včera na tlačovej konferencii vyjadril aj samotný tréner prvého tímu Blaugranas, Xavi Hernandez.

Zmena tímu
„Áno, nie vo výsledkoch, ale v hre, teraz viac rozumieme hre, keď príde na útoky do priestorov. Je to dôkaz, že hra je pozitívna, hoci musíme zlepšiť mnohé aspekty.”

Dembelé
„Je jedným z tímu a keď to uznáme za vhodné, využijeme ho. Keď hral, ​​bol zapojený. Veľmi nám pomôže.”

Memphis
“Čakáme naňho. Mal zranenie  ale už je prakticky pripravený. Ak to nebude zajtra, bude to proti Neapolu, alebo ak nie tak proti Athleticu. Je to hráč, ktorý vám dáva góly, posledné prihrávky. Bude to pre nás dôležitý hráč.”

Pedri
„Áno, pokúsime sa o neho postarať, aby sa nezranil a udržal si túto úroveň. Musíme sa o neho postarať ako o každého iného.”

Skorý výkop
Ak by to bolo na mne, zmenili by sme to na 21:00, nie je to najlepší scenár po odohraní veľmi intenzívneho zápasu. Je ťažké zotaviť hráčov kvôli únave, ale rozvrh je nastavený takto a my to musíme akceptovať, nesťažujeme sa.”

Luuk De Jong
„Dôvera je premenná, všetko mení. Luuk strelil päť gólov, odkedy som vo vedení, a hrá veľmi dobre.Je zárukou, pretože má talent.”

Athletic Club
„Každý zápas je pre nás finále. Musíme sa pripraviť čo najlepšie a Valenciu analyzovať najlepším spôsobom. Pre nás je dôležité zajtra vyhrať tri body.”

Ferran
„Rozprávali sme sa s ním a verím mu. Vie pre nás urobiť zmenu, tak ako to už dokázal v národnom tíme, v City a dokázal to už vo Valencii, keď bol veľmi mladý.“

Frenkie De Jong
“Pre mňa je Frenkie skvelý hráč, myslím si, že od nášho príchodu urobil krok vpred. Teraz vyzerá dynamicky, strieľal góly, je hráčom, ktorý niečo zmení a strávi v Barcelone veľa rokov. Je veľa zápasov a ja rotujem v strede poľa. Je veľmi náročný, stále sa chce zlepšovať a ako stredný obrancu je len dochvíľne riešenie, je stredopoliar.“

O efektívnosti pred bránkou

“Proti Neapolu sme potrebovali dať veci do poriadku, odohrali sme skvelý zápas, ale zajtra ešte musíme veci dotiahnuť do konca.  Zajtra nás čaká dôležitý test na náročnom teréne a proti agresívnemu súperovi.”

Ilaix Moriba
„Každý rozhoduje o budúcnosti, ktorú vytvorí. Ľudia môžu robiť chyby pri odchode z klubu, ktorý považujem za najlepší vo futbale. Myslím si, že je to kompletný hráč, teraz má ďalšiu šancu, je veľmi mladý, je škoda, že odišiel. Zaželajte mu všetko najlepšie.”

Valencia
“Je pravda, že Valencia hrá veľmi intenzívne. Hovorí to veľa o dobrej práci Bordalasa, ktorý sa s iným štýlom javí ako skvelý tréner. Ideme na ťažký štadión proti ťažkému rivalovi a bude to ťažký zápas.“

Araujo
„Bude to záležať na pocitoch, ktoré má teraz na tréningu, ale chce hrať a my sme optimisti. Ak tam nebude nič neobvyklé, bude môcť hrať.“

Sergi Roberto
„Pre mňa je to hráč, ktorý musí v klube pokračovať, no on, klub a jeho agent sa musia dohodnúť. Za mňa som už povedal, že je to hráč, ktorý je byť dôležitý pre mňa aj pre klub.”

Bordalas
„Model hry je iný ako u nás, hrajú priamočiarejšie, ale páči sa mi intenzita, rytmus, dobre pochopená agresivita, vyhrávajú lopty. Iný ako to, na čom pracujeme, ale myslím si, že je to skvelý tréner, takže vidíte výsledky.”

• zdroj: Marca/Foto: FCB-Twitter