Xavi: S Fatim musíme byť trpezliví

Real Madrid stratil ďalšie 3 body v dnešnom súboji s Mallorcou a tak máme dnes večer príležitosť odskočiť od Realu Madrid už na 8 bodov. Xavi sa pred dnešným večerným zápasom už, ako tradičné posadil pred novinárov.

Zápas
“Čaká nás ťažký súper, napriek situácii v tabuľke. Sampaoli je skvelý tréner, ktorý veľmi dobre pracuje v obrane.“

Busquets
“Všetci pracujeme spolu a rozhodnutie je na ňom. Čakáme na jeho rozhodnutie. Je to veľmi dôležitý človek, ktorý ku všetkému pridáva. Ak by pokračoval, bol by som rád.”

Pablo Torre
“Nehral a potrebuje rytmus a zápasy, kvôli veku nemôže byť bez hrania. Už sme sa na tom dohodli, keď sme s ním podpísali zmluvu. Bude hrať v B tíme, dá mu to rytmus a súťaživosť.”

Vinicius
“Vinicius generuje veľa v útoku a obranná línia je voči nemu veľmi ostražitá.”

Systém
“Štyria stredopoliari sú prínosom pre všetkých, pretože sú menšie straty lopty a menej prechodov od súpera a sme viac spolu.”

Frenkie
“Vždy bol dôležitý, hrá medzi čiarami, kradne lopty, je rýchly, technický… má všetky podmienky na stredopoliara Barcy a je jeden z najlepších na svete.”

Real Madrid
“Necítim sa ako favorit, cítim sa ako kandidát na víťazstvo. Súťažíme s aktuálnym šampiónom LaLigy a Ligy majstrov. O ligu budeme bojovať až do posledného alebo predposledného zápasového dňa. Vnímam ho ako silného súpera.”

Ansu Fati
“Veci s ním budú fungovať. Musíte byť trpezliví. Veľmi mu veríme. Veľmi mu verím. Pracuje veľmi dobre. Som šťastný. Musíte byť trpezlivý,  má 20 rokov. Teraz nie je čas hovoriť o predaji.”

Raphinha
“Vždy je dôležitý. Vždy, keď hrá, generuje. Prihráva, centruje na vzdialenejšiu žrď, dáva góly. Pracuje pre tím, pracuje na vysokom tlaku. Mám v neho veľa dôvery, povedal som mu to už pred dvoma týždňami, keď bol na dne svojej morálky.“

Ciele
“Dôležité je, aby tím riešil zápasy bez Lewandowského. Dôležité je, aby druhý rad, krídelníci, záložníci, skórovali.”

50 bodov
“Je to zásluha za minulú sezónu kedy sme boli na dne a trápili sme sa. Sme nadšení spolu s fanúšikmi.”

zdroj: Marca/BarcaTV

Foto: Twitter FCB