Xavi: S Fatim nechceme riskovať

Xavi Hernandez sa opäť predstavil pred novinármi aby nám poskytol tlačovú konferenciu pred zápasom s Granadou. Vyjadril sa aj k blížiacemu sa El Clasicu proti Realu Madrid.

Ansu
“Ansu je v poriadku, bola možnosť, aby hral ale nechceme riskovať. Bude pripravený na superpohár, je to pre nás úžasná správa.”

Zápas
“Je to dôležitý zápas. Sú to tri dôležité body.”

Odchody
“O Philippovi to veľa hovorí,  jeho plat je znížený. A Samuel, uvidíme. Nemám žiadne sťažnosti. So všetkými som spokojný.”

Kľúčové týždne
“Každý týždeň je dôležitý. Jedna vec vedie k druhej. Aj zápas proti Linares. Všetkým treba čeliť s nadšením. Každý týždeň je to tak. Každý zápas beriem ako finále.”

Clasico
“V tejto chvíli myslíme na Granadu, pripravujeme sa bez toho, aby sme mysleli na Real Madrid. Chcem konkurencieschopný káder,  kúsok po kúsku získavame všetkých späť.”

Ferran Torres
“Má pozitívny test. Mateu pracuje 24 hodín na jeho registrácii. S Danim sme to už urobili. Veríme klubu. Chceme, aby bol test negatívny a môžeme ho zaregistrovať.”

Žreb pohára
“Nemali sme šťastie. Dostali sme Athletic. Marcelino je jeden z najlepších trénerov. Nemali sme šťastie. Minulý rok sme sa stretli vo finále. Je to ťažký súper ale pokúsime sa postúpiť.”

Memphis
“Má sa veľmi dobre. Ak všetko pôjde dobre, zajtra bude hrať.”

Ferran Torres
“Odchody závisia od ponúk. Treba uvoľniť platový limit. Pre Coutinha je dobré, že odchádza. A klub má miesto.”

Araujo
“Operovali ho. Uvidíme, ako na tom bude, no nebude pre neho ľahké byť v Superpohári.”

Jutglà
“Je veľmi vyspelý, dáva nám veľa vecí. Má veľké pochopenie pre pozičnú hru, chápe, kedy ísť do priestoru, ide na bližšiu tyč, získava lopty, je dobre postavený, dáva nám veľa.“

Dani Alves
“Proti Linaresa sme hraku 3-4-3. Môže nám dať veľa, je veľmi všestranný. Ponúka alternatívy.”

Štýl
„Pracujeme na rôznych situáciách, pracujeme na riešeniach.“

Len dvaja pozitívny
“Abde je tiež negatívny, dni ubehli.”

Dembélé
“Je súčasťou kádra. Hral takmer bez tréningu. Urobil rozdiel. Potrebujeme ho. Bude súčasťou kádra a to je dôležité.”

Robert Moreno
“Mám veľmi dobré spomienky. Je to dobrý tréner.”

Gavi a Nico
“Je to niečo, o čom sa čoskoro rozhodneme, musia byť členmi prvého tímu. Gavi je štartérom v národnom tíme. Nedáva zmysel, že sú v béčku. Nico a Abde to isté.”

Clasico
“Budeme bojovať ako s každým súperom. Bayern bol lepší ako my. Bojovali sme s každým. Budeme bojovať aj s Realom Madrid. Oproti Bayernu sme sa zlepšili a hráči chápu filozofiu. Dúfajme, že porazíme Real Madrid a budeme vo finále, čo je cieľom.”

Collado
“Chcel by som, aby hral. Má veľký talent a škoda, že ho nemôžeme registrovať. Jeho tréningy sú veľmi dobré. Som zaňho šťastný, trpel. Cieľom je, aby sa vrátil.”

Nálada
“Víťazstvo je vždy pozitívne. Vyhráte v Linares a ste šťastní. Kritika je menšia. Barça nemôže prehrať, ale niekedy sa to stane. Pokúsime sa vyhrať. Granada je silná, má skvelého trénera. Víťazstvo nám dáva viac morálky a núti nás veriť v to, čo robíme. Víťazstvo nám dáva viac povzbudenia a šťastia.“

zdroj: Marca/BarcaTV

foto: Twitter/FCB