Xavi: Škoda že sme nedokázali vyhrať doma

Pred dnešným zápasom s Neapolom sa pred novinárov ako zvyčajne postavil Xavi Hernandez.

Neapol

“Ideme do zápasu, ako keby ten prvý skončil 3-1 alebo 2-1. Musíme dominovať. Neapol na nás bude tlačiť a bude to veľmi intenzívny zápas. Zajtra bude futbalová vojna. Kto má loptu, má najväčšiu šancu vyhrať. Fanúšikovia prinesú intenzívnu atmosféru. Škoda, že sme nedokázali vyhrať doma. Musíme byť odvážni a vytvárať si šance. Robíme kroky vpred, ale zajtra nás čaká ťažká skúška. Myslím si, že budú tvrdo tlačiť. Chceme, aby sa zápas hral na ich polovici. Nebude to ľahké, pretože hrajú na vysoký pressing. Bude to boj o to, kto má loptu. Je to Európska liga a je to ťažké. Neapol má úroveň tímu Ligy majstrov, ale je to dobrý test, či táto Barca dokáže konkurovať v Európe.”

Estadio Diego Armando Maradona

Je to extra motivácia. Je pre mňa cťou hrať na tomto štadióne. Maradona bol odkazom pre každého. Stále sledujeme jeho videá. Ak by sa Messi neobjavil, bol by najlepší v histórii. Je to zodpovednosť a česť.”

La Masia

“Nie som v Neapole každý deň, takže nemôžem povedať názor na ich akadémiu. Veľmi počítame s našimi. Títo hráči nám dávajú extra odhodlanie. Vyhrali sme tituly, keď sme mali hráčov z našej vlastnej akadémie. Preto je dôležitý talent Gaviho Nica alebo Araúja alebo niektorých veteránov ako Busquets a Piqué. Dokazuje sa, že hráči, ktorí majú len 17 alebo 18 rokov, už môžu niečo zmeniť.”

Dembelé

“Uvidíme, čo sa stane. Ousmanemu končí zmluva v júni. Vidím ho šťastného a je to veľký profesionál. Aj keď nebol súčasťou tímu, bol profesionálom. Stará sa o seba, dobre trénuje, je pozitívny voči zvyšku skupiny. Preto sme sa rozhodli, že by mal hrať s tímom. Uvidíme, čo sa stane odteraz do konca sezóny. Je to futbalista, ktorého mám veľmi rád.”

zdroj: BarcaTV

foto: Twitter-FCB