Xavi: Sme na správnej ceste

Po zápase s Elche sa pred mikrofónmi predstavil aj tréner Xavi Hernandez. Jeho slová si môžete prečítať priamo tu:

Výsledok
„Je to naše štvrté víťazstvo v rade, niečo, čo sa nám už dlho nepodarilo. Sme na správnej ceste.”

Priebeh hry
„Po polčasovej prestávke sme hľadali riešenia, hráči to pochopili a vytvorili sme si množstvo šancí. Išlo to dobre a výsledok je veľmi spravodlivý, myslím si, že sme mali vyhrať ešte ľahšie.”

Elche
„Odohrali skvelý zápas, bolo veľmi ťažké nájsť priestory ale intenzitou sme ich predčili. Víťazstvo je pre nás životne dôležité.”

La liga
„Neviem, či bude titul blízko, teraz je ten pocit veľmi dobrý. Už je to dávno, čo sme vyhrali štyrikrát za sebou, je to znak toho, že hráči veria v to, čo robíme, dynamika je dobrá a to je zásadné.”

Prvý polčas
“Bol som veľmi rozrušený cez prestávku, prehrali sme zápas, ktorý sme mali vyhrať kvôli vytvoreným šanciam, vediac, že ​​Edgar Badia odohral skvelý zápas. Bol som presvedčený, že ak budeme lepšie útočiť, môžeme vyhrať, ako sa nám to podarilo na konci.”

Striedania
„Je pre mňa ťažké nechať na lavičke ľudí, ktorí si to nezaslúžia, ako Eric, Mingueza alebo Riqui. Teraz mám pred sebou veľkú škálu možností, musím sa rozhodnúť, ako napríklad nechať Braithwaita mimo tímu, on si to nezaslúži. Som rád, že mám týchto útočníkov, je to úžasné.”

Memphis
“Je úžasné, ako penaltu prevzal a bude to pre nás veľmi dôležité.”

Araujo
„Je to ten, kto sa od nášho príchodu zlepšil najviac. Dnes bol voľným hráčom,je odvážny, ide hore, hľadá zmeny v hre. To od neho požadujeme. Bez lopty je už teraz jeden z najlepších na svete, s loptou rastie najviac.“

Diskusia s terénom Elche
„Rozprávali sme sa na konci zápasu kvôli napätiu, ale nemali by sme sa sústrediť na to, čo sa stalo, mám k nemu a Elche maximálny rešpekt. A s Pere Millou sme žartovali, máme spoločných priateľov.“

zdroj: BarcaTV/Marca
foto: twitter.com/La Senyera