Xavi: Som veľmi motivovaný

O 21:00 nás čaká možno rozhodujúci zápas v boji o titul proti Realu Madrid. Prinášame vám tlačovú konferenciu Xaviho Hernandeza.

Zápas
“Pokúsime sa mať väčšiu dominanciu ako v minulom.  Predpokladám, že to bude veľmi bojovný zápas“.

Pedri
“Vedeli sme, že existuje riziko. Včera trochu trpel a v týchto zápasoch, ak nie ste stopercentní, je lepšie tam nebyť. Je to škoda, ale pocity neboli dobré.”

Prvé Clásico na Camp Nou
“Som veľmi motivovaný. Som veľký fanúšik Barcelony, culé. Clásicos ma vzrušujú, extra motivujú. Navyše, prostredie je veľmi dobré, máme výhodu v tabuľke. Som obzvlášť nadšený a motivovaný.“

Araujo
“Je fyzicky veľmi silný, rýchly. Vníma súperovu nekontrolovateľnosť. Je to fyzický zázrak, rád bráni, je zodpovedný, vodca. Je to obranca svetovej úrovne. Povedal by som, že je jedným z najlepší na svete a mať ho v tíme je zárukou. Vyhral duely s Viniciusom, ale je to hráč, ktorého mám veľmi rád, má mimoriadnu hodnotu.“

Tlak
“Nepremýšľal som o tom. Tu máte vždy tlak na víťazstvo. Ak má niekto trochu väčší tlak, sú to oni. Tu je vždy.”

Raphinha
“Obzvlášť sa mi páči. Má veľkolepú osobnosť na to, aby mohol hrať za veľký tím, ako je Barça. Zniesol kritiku. Veľa sme z neho ťažili v asistenciách, v góloch… Vo svojom prvom roku je rozdielny a to nie je ľahké.”

Kampaň proti Gavimu
“Už sú to dni, čo som videl nejaké správy, ako sú tie spred mesiaca a pol alebo dvoch, v ktorých sa hovorilo, že je mäsiar. Zvykli sme si na to. Je pokojný. V žiadnom prípade nehrá so zlým úmyslom.”

Výhra 1:0 nad Madridom
“1:0? Vzhľadom na výber preferujem 4:0 alebo 5:4. Je ťažké strieľať góly, ľudia dobre bránia. Je to ťažké. Kto nehral futbal, nemôže to pochopiť. Vyhrať 1:0 je fantastický výsledok, nádherné. V čom je problém?”

Atmosféra na Camp Nou
“Nebudú nás schopní destabilizovať. Sme stabilnejší ako kedykoľvek predtým. Budeme súťažiť, snažiť sa vyhrať.”

Jeho hráčske tituly sú poškvrnené
“Neprekáža mi to. Ľudia si môžu hovoriť, čo chcú. Viem, že sme vyhrali legálne. Nikdy som nemal pocit, že som vyhral kvôli rozhodcom“.

zdroj: Marca/BarcaTV

foto: Twitter FCB