Xavi: Spotify je dôležitá značka

Prinášame vám tlačovú konferenciu Xaviho pred zápasom s Galatasarayom v ktorom sa rozhodne o našom ďalšom pôsobení v Európskej Lige.

O zajtrajšom zápase

“Pre nás je to finále. Prvý zápas nebol dobrý, neboli sme intenzívny. Zajtra je finále, na štadióne, kde sa viac fandí a kričí. Robili sme chyby a oni boli veľmi dobrí v obrane a Iñaki bol výnimočný. Veľmi sa tešíme a tešíme sa na postup do ďalšieho kola. Pre nich je to tiež finále a hrajú doma.”

O zajtrajšom Busquetsovom odpočinku v záujme El Clasica

“Uvidíme. Momentálne sa sústredíme na zajtrajší zápas. V nedeľu bude po zápase čas na premýšľanie. On je kľúčovým prvkom.”

O víťazstve v Európskej lige
„Pre nás je hlavným cieľom dostať sa do Ligy majstrov. Teraz sme v Európskej lige, ktorú ak vyhráme, dostaneme sa do Ligy majstrov.”

Madrid podpíše Haalanda aj Mbappého
„Pracujeme na prítomnosti a zajtra chceme vyhrať a postúpiť do ďalšieho kola. Klub pracuje na budúcnosti, ale tím je stále dôležitejší ako jednotliví hráči.”

O dohode so Spotify
„Myslím si, že je to veľmi dobré, pretože to spája tím a fanúšikov. Je to dôležitá značka. Je to mladá, moderná hudba. Som veľmi šťastný, veľmi spokojný.”

Oblasti, v ktorých sa môže tím zlepšiť
„Môžeme sa zlepšiť v mnohých aspektoch. Hra vo vzduchu, zastavovanie protiútokov, situácie dvoch proti dvom po krídle.”

Čo očakávali od Galatasaray v prvom zápase
„Vedeli sme, že to bude ťažké, ale rozhodol som sa nechať odpočívať Piquého, ktorý mal nepohodlie, a Busquetsa, ktorý nazbieral veľa minút.”

O jeho štýle
„V našom hernom modeli je tlak jedným zo základov. Dokonca aj útočník musí tlačiť, takže nemôže existovať žiadny hráč, ktorý by netlačil.”

zdroj: BarcaTV

foto: twitter/FCB