Xavi: Titul by nám dal veľa sebavedomia

Už dnes nás čaká semifinále Španielskeho superpohára v Saudskej Arábii proti Realu Betis. V prípade postupu do finále nás čaká El Clasico, je teda o čo hrať.

Memphis

“O ničom nevieme. Pokiaľ viem, nie sú žiadne nové správy. Ak budú nejaké novinky, dajú mi vedieť. S týmom som spokojný.”

Betis

“Je to súper, ktorý veľmi dobre hrá s loptou. Tréner je veľmi ofenzívny. Všetci futbaloví Je to veľmi silný technický súper, ktorý má veľmi silných dvoch pivotov. Sú veľmi kompletní. Trpia bez lopty. Myslím, že to bude zajtra kľúčové.“

Saudská Arábia

“Sme profesionáli. Existuje biznis. Prichádzame sem pre dobro španielskeho futbalu. Myslím si, že mnohé tímy z toho profitujú. Saudská Arábia má určite čo zlepšovať, tak ako my v Španielsku.”

Zápas

“Chceme mať loptu. Betis má hráčov, ktorí si užívajú loptu a nestrácajú ju ľahko. Majú veľkú technickú kvalitu. Pokúsime sa dominovať s loptou“.

Prvý titul

“Áno. Je tu plus. Na zisk titulu sú potrebné dva zápasy. Dalo by nám to veľa morálky, sebavedomia a pokoja, aby sme mohli pokračovať v práci.”

Cristiano

“Cristiano uvidí, že je to súťaživá liga. V tíme je 8 cudzincov. Prísť sem pre neho nebude ľahké.”

Karty

“Je tu rozhodca, ktorý rozhoduje. Snažíme sa kontrolovať napätie. Zajtra je dôležitý deň. Je nevyhnutné nestratiť nervy. Pokúsime sa tieto emócie ovládať.”

Raphinha

“Je otvorený hrať tam, kde je to potrebné. V skutočnosti sme sa rozprávali pred pár týždňami. Bude pre náš dôležitý.”

Superpohár

“Veľmi sa na to teším. Som nadšený a nedočkavý. Som tu, aby som vyhral tituly, a ak v tejto sezóne žiadne tituly nebudú, zabijete ma. Boli sme bez titulov už dlho.”

zdroj: Marca/BarcaTV

foto: Twitter/FCB