Xavi: Tvrdo pracujeme na tom aby sme Barcelonu vrátili kam patrí

Xavi absolvoval tlačovú konferenciu pred zápasom s Linares v Copa Del Rey. Okrem zápasu sa vyjadril aj k situácii Coutinha či Demira a návratu Ansu Fatiho s Memphisom.

Memphis a Ansu
“Ani Memphis, ani Ansu nie sú stopercentní. Pocity sú pozitívne. Uvidíme, či budú na zápase s Granadou.”

Neto
“Zajtra sa rozhodneme, kto bude hrať. Hovoril som s ním. Uvidíme. Hovoril som s ním o jeho osobnej situácii.”

Štýl
“Musíme hrať so zdvihnutou hlavou, hľadať voľného hráča, trénujeme pozičnú hru, situácie, automatizmy.”

Morata
“Nebudeme sa baviť o hypotézach, radšej o tých, ktoré máme. Ani on, ani Haaland nie sú moji hráči.”

Riqui Puig
“Pomáha nám. Som s ním veľmi spokojný. Dáva plynulosť, pomáha. Na Malorke odohral dobrý zápas. Ale v strede poľa je veľká konkurencia.”

Dembélé
“Už som to povedal. Čakám, že sa bude snažiť. Športový projekt preňho nemôže byť lepší. Uvidíme, ako sa rozhodne. Verím v snahu z jeho strany. Čakám na novinky. Nie je to na mne. Závisí to od klubu a od neho. Mal by myslieť na seba a svoju budúcnosť.”

Ter Stegen
“Je šťastný, potreboval som ho. Je jeden z najlepších na svete.”

Alves
“Vidím ho veľmi dobre. Vidím ho veľkolepého, s veľkou intenzitou. S obrovským súťažným tempom. Veľký profesionál. Potrebujeme jeho prihrávky, prechody, talent.”

Doktor Pruna
“Má dva týždne. Je najlepší, akého som v klube mal. Je to môj priateľ. Je to dobrý chlap. Profesionál.”

Laporta
“Zdieľam jeho optimizmus, mám vzťah k prezidentovi, k jeho povahe. Páčia sa mi jeho ambície, je to veľmi statočný chlapík. Teším sa z neho. Pracujeme na tom. Sme blízko Ligy majstrov. Nie je to ľahké. Tvrdo pracujeme na tom, aby sme Barcelonu vrátili tam, kam patrí.”

Coutinho
“Nehovoril som s ním. Aby boli prestupy, musia existovať odchody. Čakáme na registráciu Alvesa a Ferrana.”

Pohár
“Ambície by boli také isté aj keby sme boli lídrami v tabuľke. Ideme do toho so všetkým. Linares robí veci dobre. Už sme ho videli proti Barce B. Pohár je cieľ, bez ohľadu na ostatné súťaže. My sme aktuálny šampión.”

Zápas
“Očakávam ťažký a komplikovaný zápas. Je to dobrý tím s dobrým trénerom. Poznáme náročnosť týchto zápasov, je to veľmi atraktívny formát pre najmenších. Každý nás považuje za favorita. Budú veľmi motivovaní.”

Demir
“Je súčasťou tímu, uvidíme, či bude pokračovať, alebo odíde.”

zdroj: BarcaTV/Marca.com

foto: Twitter/FCB