Xavi: Víťazstvo musíme preniesť do La Ligy

Dnes poobede nás čaká ďalší zápas v La Lige ktorý Xavi Hernandez označuje ako životné dôležitý. Pokúsime sa získať 3 body proti Valencii. Prinášame vám teda tlačovú konferenciu trénera.

Zápas
“Čakáme na súpera, proti ktorému budeme dominantný. Sú intenzívny, rýchly v prechode… Chceme tri body.”

El Clasico
“Vždy je tu hluk. Je to Barça. Sme pokojní, je čo zlepšovať. Zajtra príde chvíľa pravdy.”

Kritika
“Chceli sme proti Realu držať loptu, to sa nám nepodarilo. Chceme mať loptu 60, 70,80 percent zápasu. Madrid dominoval. Dobre sme hrali v defenzíve ale nie je to to, čo chceme.”

Sergi Roberto
“Som veľmi šťastný, je to skvelá správa, že pokračuje. Je to výnimočný futbalista. Veľmi si ho vážime aj ako človeka. Je zárukou. A uvidíme čo bude s Busim, bude záležať na ňom.”

Lewandowski
“Víťazstvo bez Pedriho, Andreasa, Ousmanea… vyhrali sme bez nich na ihrisku akým je Bernabéu. Podstatné je, že sa dokážeme obetovať a vyhrať na ťažkých štadiónoch.”

Kessie
“S Frankom sme veľmi spokojný. Nestráca lopty. Má málo striedaní. Chodí útočiť. Je veľkorysý. Bol trpezlivý. Som s ním veľmi spokojný.”

Clasico
“Pre nás je to posilnenie morálky a sebavedomia a musíme to preniesť do La Ligy, chceme odskočiť na 10 bodov. Ale dávame si pozor. Sú to tri životne dôležité body v pretekoch o titul.”

La Liga
“Neviem, či mám radšej keď hráme pred Realom Madrid alebo po ňom. Radšej hrám predtým a vyhrávam. Musíme robiť svoju prácu. Valencia bude ťažká, ide o titul. Budeme robiť svoju prácu, sme závislý na nás samých“.

zdroj: Marca/BarcaTV

foto: Twitter/FCB