Xavi: „Víťazstvo v LM sa nemôže stať posadnutosťou Barcelony“

Španiel Xavi Hernández poskytol rozhovor pre denník Marcav, ktorej spomínal o svojej trénerskej kariére, nedávnom postupe jeho tímu do semifinále ázijskej LM a taktiež okomentoval súčastnú situáciu hráčov a aj samotný klub.

Al Sadd – Semifinále Ligy Majstrov – ázijská
„Bola to naša najlepšia hra, odkedy som sa stál trénerom tohto klubu. Mali sme častejšiu loptu na našich kopačkách… Tím bol naozaj veľmi blízko, čo som od nich chcel : rýchle prihrávky, veľa vytvorených šancí … Som naozaj veľmi spokojný, ako hrali. Na konci som si vydýchol… Chcem to vidieť znovu, ale podľa názoru to bolo výborná úroveň“

Semifinále ako tréner a, ako hráč
„Teraz sa cítim zodpovednejší. Vidím, ako náš herný plán preberajú hráči. Teraz je náprava úplne jednoduchšia… Teraz Vám hráč verí, ak mu poviete, čo chystáte a, čo sa stane tak to ma byť aj v skutočnosti. Naša hra skončila, ako sme chceli.“

Európska Liga Majstrov
„Barcelonu som sledoval aj, keď bolo dosť neskoro a, aj keď som musel skoro vstávať. Nebola to skvelá hrá, ale Barca je stála moja obľúbená, je jedna medzi favoritmi súťaže. Z dôvodu nových podpísaných hráčov a terajších hráčov Barcelony… Myslím si, že Barcelona nemôže byť posadnutým víťazstvom. Mala by to vnímať, ako nejaký cieľ, výzvu a nie posadnutosť, pretože to bude inak kontraproduktívne.“

Busquets – Arthur – De Jong
„V zápase proti Valencii hrali na parádnej úrovni. Vyvíjali vysoký tlak pre tím a všetci pracovali pre svoj tím. Bol to skvelý zápas. Vstup Ansu Fatiho a Carlesa Péreza je dobrým znamením pre center. Zatiaľ sa veci vyvíjajú veľmi dobre, až na hosťujúce zápasy.“

Ansu Fati
„Je to neuveriteľné prekvapenie. Má len 16 rokov a odovzdáva parádne výkony na trávniku. Fúha sú to veľké slová.“

De Jong
„Má všetko. Sila, ktorá sa pohybuje, jeho posledné prihrávky… Okrem toho pracuje pre tím a je agresívny. Nestráca často loptu a ani pozíciu. Tento chalan bude označovať éru. Samozrejme, že nemôžeme zabúdať aj na Arthura a Rakitiča. Barcelona má silné stredné pásmo, na to, aby ovládol skvelé hry.“

Nespravodlivosť s Rakitičom
„Z vonkajšej strany je ťažké to vidieť. Takto Vám informácie len unikajú. Neviem či hral. Pre mňa Ivan bude naďalej dôležitým hráčom. Je dôležitým hráčom ako v minulých rokoch.“

Neymar
„Bolo by to skvelé… A malo by to výrazne rozdiely v klube, pretože je to hviezda, veľa takýchto hráčov nie je.“

Hazzard
„Je to tiež hviezda. V súčastnosti patrí medzi päť najlepších hráčov na svete. Zatiaľ stále hrajú starší hráči, ale uvidíme, čo sa stane s novými. Myslím si, že Madrid bude určite súťažiť o všetko. Je pravda, že sa očakáva veľká revolúcia, ale je tu Madrid stále.“,

Real Madrid v depresii
„Nie, vôbec nie. Už som to prežil toľkokrát… Real má tisíc životou. Minulý rok bol zázrak. Real bude opäť bojovať o všetko.“

Atletico
„Myslím si, že sa Cholo nikdy nezmení. Má úžasných hráčov, podpísali skvelé prestupy, ale nemyslím si, že to zmení predstavu v hre. Možno nejakej tej hre áno, ale všeobecne sa im nebude až tak dariť. Nemyslím si, že Simeone zmení všetko z dňa na deň.“

Manchester City
„Pravdepodobne je najbližší k môjmu hernému nápadu.“

Fanúšik futbalu
„Sledujem La Ligu, Premier League a taktiež aj Ligu Majstrov… Všetko, čo mi rodina dovolí. A potom ešte sledujem aj spoluhráčov, ktorí ešte hrajú. Ak mám priateľa, ktorý hrá za Andorru alebo iné Katalánske tímy ho budem sledovať . Bude to tak celý život.“

zdroj www.marca.com
foto www.marca.com