Xavi: Zajtra môžeme prepísať históriu

Xavi Hernandez dnes pred zápasom s Bayernom absolvoval tlačovú konferenciu v ktorej sa vyjadril najmä k otázkam okolo zápasu.

O zápase

„Sme naozaj nadšení a tešíme sa na zápas s tým, čo máme. Bude to ťažké. Je to pre nás rozhodujúci zápas a svoj osud máme vo vlastných rukách. Ak prehráme, skončíme. História nám hovorí, že sme v Mníchove nevyhrali, ale teraz máme šancu to prelomiť. Máme veľkú šancu prepísať históriu prvým víťazstvom tam a tešíme sa nato.“

Zlé spomienky na zápas

”Vidím, ako mužstvo trénuje. Sme pripravení na zápas. Máme veľkú túžbu. Dúfam, že predošlé prehry nebudú vplývať na našu psychiku. Zajtra sa pokúsime prevziať kontrolu, dominovať prostredníctvom držania lopty, ale vieme, že pred nami je ťažký súper. Určite to budeme skúšať.”

Výhra ako zázrak

Závisí to od toho ako dopadne zápas. My sa budeme pokúšať útočiť. Po zápase sa budeme rozprávať čo sme urobili zle. Barcelona môže poraziť každého.”

Európska liga

„Budeme to skúšať. Neverím v slovo katastrofa. Teraz sa cítime dobre. Môžeme získať tri body, aj keď odohráme ťažký zápas. Pokúsime sa dominovať a vytvárať si príležitosti. Po zápase sa porozprávame.”

Horší ako súperi

„Chceme aby sme neboli horší od nikoho v Európe. Máme veľa roboty, musíme byť trpezliví, nič sa nedá urobiť za deň. Pokúsime sa Bayernu odplatiť.”

Dembelé

„Dembelé je pre nás veľmi dôležitý. Je pripravený na 100%, dokáže urobiť rozdiel. Veľmi nám pomohol v zápasoch, v ktorých hral od druhého polčasu. Je motivovaný a šťastný. Zajtra musia byť dôležitý aj ostatný. Potrebujeme odohrať perfektný zápas.”

Jordi Alba

„Chce hrať, uvidíme ako sa zajtra bude cítiť.”

Liga Majstrov budúci rok

„Pracujeme, aby sme zajtra vyhrali a postúpili do osemfinále. Taká je realita. Sme Barcelona a musíme vyhrávať. Zajtra máme šancu zapísať sa do histórie, prvýkrát vyhrať v Mníchove. Po zápase uvidíme, aká je realita a porozprávame sa.”

Lewandowski

„Je jeden z najlepších. Robí rozdiel. Hovoríme o hráčovi, ktorý je na svojej pozícii elitný. Chceme hrať s vysunutou obranou.”

Absencia fanúšikov

„Je škoda, že nezažijeme tú atmosféru. Hráme pre fanúšikov. Zápas bude chladný. Bude to veľmi ťažký zápas.”

Benfika vs Dynamo

„Myslím si, že najdôležitejšie je, že závisíme sami od seba. Sústredím sa na náš zápas a zajtra sa pokúsime vyhrať.”

zdroj: BarcaTV, Marca

foto: Twitter/FCBarcelona