Xavi: Zostal by som tu do konca života

Dnes večer už ako ligový šampióni nastúpime do zápasu proti Realu Sociedad. Prinášame vám tlačovú konferenciu nášho trénera.

Titul
„Sme veľmi šťastní a hrdí. Zajtrajší zápas si treba užiť a osláviť pred našimi fanúšikmi.”

Alemany
„Mateu Alemany sa vyjadril veľmi jasne a povedal nám, že tu chce byť, že Barça je skvelá a že sa chce vrátiť. Mateu je výnimočný človek, priniesol do klubu veľa zmien.”

Jordi Cruyff
„Jordi Cruyff odchádza, pretože chcel výzvy a bude nám chýbať. Dôveryhodný a veľmi platný človek. Mateu zostáva, ale uvidíme, čo bude zajtra (smiech).”

Zubimendi
„Mám rád celý Real Sociedad. Imanol odvádza mimoriadnu prácu, podobnú tej našej. Zubimendi je mimoriadny pivot, hre výborne rozumie, dominuje s loptou aj bez nej. Rozumie modelu, ktorý sa nám v Barcelone páči.”

Odchody
„Plánujeme, ale ešte sme s hráčmi nehovorili. Pripravujeme nejaké odchody, áno.”

City do finále
„Pre culés to bude radosť. Vážime si LaLigu, bez ohľadu na súperov. Keď vidíte ľudí s týmto nadšením, je to na nezaplatenie. Nám nezáleží na tom, že City porazilo Real Madrid. Nerád hovorím o iných tímoch, City mali proti Realu Madrid prevahu najmä v prvom polčase a využili to. Pre mňa je City najlepší tím na svete.”

Magický tyždeň
„Magický týždeň? Bol som veľmi šťastný, že som vyhral Superpohár proti Madridu,  dáva nám to veľkú stabilitu. Pre celý klub to bol magický týždeň. Musíme zablahoželať prezidentovi, že má konkurencieschopný tím, Mateu, Jordi, hráči. Nachádzame sa vo veľmi dobrej chvíli.”

Nová zmluva
„Rozprávali sme sa a nebude to problém. Ale teraz to nie je priorita, mám zmluvu do budúceho roka. Prioritou je dobre sa posilniť, aby sme vyhrali tituly. Pre Barcu to nikdy nebude problém, napriek tomu, že som si prečítal, že existujú nezrovnalosti. Zostal by som do konca života, ale ide o výsledky a výkon. Táto sezóna mi dáva za pravdu pokračovať a začať sezónu. Barca je najnáročnejší a najťažší klub na svete. Neviem, uvidime. Závisí to od výsledkov.”

Lepšia sezóna ako Madrid
„Napíš si to, ak chceš. Mali sme skvelú sezónu, musíme ju porovnať s minulou sezónou alebo históriou Barcy, nie s inými klubmi. Trvám na úsilí prezidenta. Toto je liga a som veľmi hrdý. Nie je potrebné nás porovnávať.”

Oslavy
„Autobusový sprievod? Bol som prekvapený, keď som videl toľko ľudí, ale boli to štyri sezóny, čo sme naposledy vyhrali La Ligu. Bola tam túžba oslavovať, čistá vášeň… Hráči a ja sme si to naozaj užili. Musíme poďakovať fanúšikom. Hráči si uvedomili veľkosť tohto klubu.”

Posledné zápasy ako test pre vybraných hráčov
„Všetko je celkom rozhodnuté. Takmer na sto percent. Hodnotenie sezóny hráčov nezávisí od týchto štyroch zápasov. Cieľom je skončiť ako úspešný tím, Lewandowski s trofejou Pichichi a Ter Stegenom s čistým  kontom.”

Budúca sezóna
„Chceme byť lepší v Európe. Je to hlavný cieľ. Nedosiahli sme úroveň, ktorú si tento klub v Európe vyžaduje, sme si toho vedomí. Musíme naďalej vyhrávať tituly, tento klub požaduje v európskych súťažiach maximum.”

Prestupy
“Po odchode Busquetsa je prioritou defenzívny pivot.”

zdroj: BarcaTV/Marca

foto: Twitter FCB