Z FC Barcelony odíde ďalší mladý hráč

Španielske média informujú o tom, že 18-ročný obranca juvenil A môže čoskoro opustiť Barcelonu. Denníky však poskytli viac informácií o tom, prečo musí Xavier Mbuyamba tak skoro opustiť Katalánsko.

Katalánsky denník Sport tvrdí, že Barcelona oznámila Mbuyambovi, že v mužstve nezostane v nasledujúcej sezóne. Barcelona nemá v úmysle využiť možnosť predĺženia zmluvy, na nasledujúce tri roky. Gerard Romero z RAC1 tieto informácie denníka Sport potvrdil. Hráč sa postupne prispôsoboval tomu, čo od neho vyžadovali tréneri, ale nakoniec ich svojím výkonmi nedokázal presvedčiť Barcelonu.

Inú verziu prezentoval madridský denník AS. Ten tvrdí, že Mbuyamba sám požiadal o odchod, pretože klub bol v jeho budúcnosti veľmi nerozhodný. Xavier nevidel v mužstve perspektívu, pretože klub zvažuje poslať na hosťovanie aj taký talent, ako je Ansu Fati. Agent Carlos Barros, v rozhovore pre Voetbal International priznal, že o služby mladíka majú záujem také kluby, ako napríklad Juventus, Inter, Chelsea či dokonca aj Real Madrid. AS sa však domnieva, že Mbuyamba najpravdepodobnejšie odíde do jedného z klubov Eredivisie ako Alkmaar či Utrecht, aby mohol hrávať pravidelne.

Mbuyamba do Barcelony prestúpil v auguste 2019 z mládežníckeho klubu Masstrichtu. Na Hoľanďana vsadil Patrick Kluivert, ktorý využil to, že obrancu nemohla kúpiť Chelsea z dôvodu sankcií FIFA. Hráč, ktorý meria 195cm odohral 3 zápasy v mládežníckej Lige Majstrov, v zápase proti Ejea sedel na lavičke rezervy Barcelony a raz sa dokonca zúčastnil tréningu prvého tímu.
Rezervný tréner Blaugrana Garcia Pimienta bude mať budúcu sezónu defenzívnu líniu obsadenú. Pretože sa môže spoliehať na: Ronald Araujo, Jorge Cuenca, Oscar Mingueza a Arnau Comas.

zdroj www.fcbarca.com
foto juniperSports