Začína sa “obrnená operácia” v Barcelone

Prioritou je Dembélé, rieši sa aj šesť ďalších obnovení zmluvy a Memphis je zastavená záležitosť

Barça využije túto medzinárodnú prestávku na majstrovstvách sveta v Katare na to, aby riešila a v niektorých prípadoch sa pokúsila vyriešiť čakajúce predĺženia zmlúv siedmich hráčov: Dembélé, Balde, Iñaki Peña, Marcos Alonso, Bellerín, Busquets a Sergi Roberto. Situácia ohľadom zmluvy s Memphisom, ktorá sa skončí v júni 2023, je však iná. Hoci je aktívom, jeho plat je príliš vysoký na to, aby uvažoval o predĺžení.

SITUÁCIA OHĹADOM DEMBÉLÉHO

Barça chce pripraviť obnovenie Dembélého (25 rokov) čo najskôr, minimálne do roku 2026. Prioritou na Camp Nou je položiť základy s francúzskym krídelníkom, so zmluvou do júna 2024 a výpovednou klauzulou 50 miliónov eur, polovica pre futbalistu a jeho agenta Moussu Sissoka. Hráč pozná záujem Barcy, aby sa nezopakovala absurdita minulej sezóny a má predispozíciu „áno“, ešte viac s podporou prezidenta Laportu a Xaviho.

SITUÁCIA OHĹADOM BALDEHO

Ďalšou nevyhnutnou obnovou je Alejandro Balde (19), jedno z veľkolepých odhalení tejto sezóny, až tak, že je jedným s trénerom najviac využívaných hráčov, ktorí hrajú na oboch stranách. Barça už nejaký čas rieši svoju budúcnosť so svojím agentom Jorgem Mendesom, ktorý sa už v polovici októbra stretol s riaditeľom Mateuom Alemanym.

OSTATNÝ

S nováčikmi Marcosom Alonsom (31) a Bellerínom (27) klub sľúbil obnovu zmluvy, na jeden rok od závislosti na výkonnosti. Ani s jedným z nich zatiaľ neprebehli žiadne rozhovory, hoci plánom klubu je hovoriť iba s bývalým hráčom Chelsea.

Existujú dve ďalšie zložky, ktoré bude musieť riešiť futbalový riaditeľ. To Sergiho Roberta (30), ktorý podpísal zmluvu do roku 2023 a ktorý tiež ukázal Xavimu, že je dobrou divokou kartou a Sergiho Busquetsa (34), ktorý tiež končí v júni a ktorému už neúspešne ponúkli predĺženie ešte dve sezóny. Kritika za jeho hru ho drží v myšlienke odísť a pripojiť sa k MLS

zdroj: mundodeportivo

foto: marca