Zamestnanci BarçaTV vstúpia 31. decembra do štrajku za slušné mzdy a pracovné podmienky

Zdieľať:

Zamestnanci BarçaTV na sociálnych sieťach oznámili, že počnúc ďalším zápasom FC Barcelona na Camp Nou, ktorý je na programe 31. decembra proti Osasune vstúpia do štrajku za dôstojnú mzdu a pracovné podmienky.

Z oznámenia vyplynulo, že zamestnanci v klubovej televízii BarçaTV pracujú v zlých finančných a prístrojových podmienkach, kde žiadali k zmene tohto stavu. Profil na Twitteri “BarçaTV en Llutia!” oznamuje, že ak nedôjde k dohode so spoločnosťou Telefónica, zamestnanci BarçaTV vstúpia 31. decembra do štrajku.

Oznámenie od BarçaTV:
Zamestnanci TV Barça súhlasia so štrajkom za životné platy a pracovné podmienky

Výbor zamestnancov televízie Barça predložil najnovší návrh od TBSC BARCELONA PRODUCCIONES (TELEFÓNICA) na diskusiu a hlasovanie na zhromaždnení zamestnancov, ktoré sa zišlo v stredu 30. novembra, pričom so 100% hlasov návrh vyzeral takto:

1. Najnovší návrh spoločnosti je zamietnutý ako zjavne nedostatočný. Vzhľadom na veľkú akumulovanú stratu kúpnej sily 5% zvýšenie miezd podľa dohody, s prevzatím a bez revíznej doložky v dôsledku zvýšenia CPI, nerieši mzdovú neistotu pracovníkov.

2. Schválenie iniciácie mobilizačného kalendára, ktorý vrcholí v prvý deň štrajku 31. decembra 2022, súčasne s prvým ligovým zápasom po prestávke majstrovstiev sveta, ktorý sa uskutoční na Spotify Camp Nou Barca – Espanyol.

3. Požiadame podnikovú komisiu, aby iniciovala úlohy a nahlásila inšpektorátu práce porušenia, o ktorých sa domnievame, že sa spoločnosť zaväzuje dodržiavať naše pracovné práva, ako napríklad nedodržanie času na odpočinok, nedojednávanie harmonogramu práce s výborom a nedodržanie všetkého, čo súvisí s nadčasmi.

4. Jednota pracovnej sily, aby sa vysporiadala s pohŕdaním zamestnancov spoločnosti Telefónica a poskytnutím plnej podpory podnikovému výboru, ktorý vedie rokovania.

Zdroj: ccoo.cat, twitter.com/BarçaTV en lluita!, fcbarca.com
Foto: twitter.com/BarçaTV en lluita!

Peter
Sledujte ma