Zaujímavé štatistiky a fakty po zápase proti Alavésu

Xaviho zverenci v priebehu včerajšieho dňa čelili v 23. kole Španielskej LaLige Deportivu Alavés, ktorého zdolali 1:3. Poďme si spoločne pozrieť zopár zaujímavých faktov a štatistík tohto vzájomného stretnutia.

OptaJose: İlkay Gündoğan poskytol Barcelone v tejto sezóne 9 asistencií vo všetkých súťažiach, čo je jeho kariérne maximum.

• OptaJose: Deportivo Alavés malo šesť striel proti Barcelone v prvom polčase, čo sa stalo prvýkrát od sezóny 2003/04.

• 2010MisterChip: Vitor Roqué je druhým hráčom Katalánskeho klubu, ktorý bol vylúčený z tejto ligovej sezóny. Prvým bol Raphinha v zápase 1. kola proti Getafe.

• OptaJose: Vitor Roque (18 rokov 340 dní) je najmladším hráčom v Španielskej LaLige v 21. storočí, ktorý strelil gól a videl červenú kartu v jednom zápase. Prvým bol Fernando Torres, ktorý to dokázal v septembri v roku 2002 (18 rokov 179 dní proti Seville).

• Reakcia FC Barcelona na sociálnych sieťach na druhú žltú kartu Vitora Roqueho.

Foto: twitter.com/FC Barcelona