Zaujímavé štatistiky a fakty po zápase proti Neapolu

Zdieľať:

V priebehu dnešného večera sa zverencom Xaviho Hernándeza nepodarilo vyhrať proti Neapolu a tak si dnes odnášajú remízu 1:1. Poďme si spoločne pozrieť zopár zaujímavých faktov a štatistík tohto vzájomného stretnutia.

Mladík Lamine Yamal sa dnes stal najmladším hráčov v histórii, ktorý hral vo vyraďovacej fáze Ligy Majstrov (16 rokov a 223 dní).

V boxe štadióna Diega Armanda Maradonu, vedľa prezidenta Neapolu Aurélia de Laurentiisa, sedel Bernd Reichart, riaditeľ A22 Sports, spoločnosti ktorá propaguje SuperLigu.

Očakávaný počet strelených gólov Barcelony (xG) proti Neapolu bol v dnešnom stretnutí iba 0,7, čo je najnižšia xG bilancia pre Barcu v tejto sezóne vo všetkých súťažiach.

• Mister Chip: Pedri dnes zaznamenal svoju druhú asistenciu v Lige Majstrov. Prvá prišla pri Messiho góle pred troma rokmi v Paríži.

• Mister Chip: Lewandowski (35 rokov, 184 dní) sa stal najstarším strelcom Barcelony vo vyraďovacej fáze Ligy Majstrov, tým prekonal predchádzajúci rekord Lionela Messiho (33 rokov a 259 dní, proti PSV v priebehu marca v roku 2021).

• Mister Chip: Neapol NIKDY nepostúpil ďalej v európskej súťaži po remíze v prvom kole doma. Bolo to tak 6 krát a vždy vypadol.

Zdroj: fcbarca.com
Foto: twitter.com

Peter
Sledujte ma