Zinadine Zidane: Žijete, preto, aby ste sa v takýchto okamihoh mohli zúčastňovať

Tréner Realu Madrid Zinadine Zidane sa včera zúčastnil tlačovej konferencie pred dnešným zápasom proti FC Barcelone.

Forma pred Clásicom
“Myslím si, že sme v dobrej forme. Už nejaký ten čas hráme dobre. Zajtrajší zápas nás zastihol v správnom okamihu.”

Situácie pred zápasom
“Bude to iné. Normy sú normy. Bolo nám povedané, že musíme z hotela vycestovať spoločne, a tak to aj urobíme. K tomu nemám viac, čo povedať. Najdôležitejšie je to, že tento zápas odohráme.”

Riziko opätovného preloženia zápasu
“V žiadnom prípade. Do tohto zápasu musíme dať všetku našu energiu a byť presvedčení, že sa bude hrať. Je to jediný spôsob, ako sa na to dobre pripraviť. Čo sa týka vonkajšej situácie, mohli by sme takto sedieť a rozprávať sa aj celý týždeň. Zajtra budeme hrať a do hry vložíme všetku našu energiu.”

Rozhodcovia
“Nechajte rozhodcu na pokoji. Musíme si robiť svoju prácu. Aj rozhodca chce svoju prácu odviesť, čo najlepšie. Rovnako ako my a Barcelona. Toto je futbalový zápas. O tomto zápase sa veľa hovorí. Fanúšikovia chcú zažiť futbalovú show.”

Fede Valverde
“Hrá veľmi dobre. V klube má veľkú hodnotu. Real vždy mal vo svojich kádroch tých najlepších hráčov. Valverde ukazuje, že tu môže hrať.
Všetci sa veľmi zameriavame na stretnutie v Barcelone.
Ako tréner budem musieť urobiť správne rozhodnutia.”

Starosti
“Nič ma neznepokojuje. Všetci sme spokojní z toho, že máme možnosť odohrať El Clásico. Pamätám si, keď som hral tieto zápasy. Žijete, preto, aby ste sa v takýchto okamihoh mohli zúčastňovať.”

Situácia v Katalánsku
“Nemusím nič vysvetľovať. Nie som tu, preto, aby som vysvetľoval tieto problémy. Moja práca je premýšľať o tom, čo sa bude diať na ihrisku. Pracujeme na dobrej príprave. To je jediná vec, ktorá nás zaujíma. Väčšina ľudí si chce futbal užiť.”

Odpor Barcelony voči rozhodcom
“Neprekáža mi to. Nemyslím si, že Barcelona chce týmto spôsobom vyvinúť väčší tlak. Každý môže myslieť a hovoriť, čo sa mu páči.”

Pokrytie Messiho
“Vieme, s kým máme to dočinenie. Barcelona má Messiho, ale my máme vlastná zbraň. Každá hodnota je iná. Raz Kovacic veľmi dobre pokryl Messiho. Teraz však máme iný zápas a iný príbeh.
Pozrime sa, čo urobíme. Chceme hrať dobrý zápas proti Barcelone.”

Tímová práca
“Vždy je dôležitá. Robíme to. Držíme spolu. Máme v sebe veľa entuzizmu a energie. Mám na mysli nie len hru, ale aj tréning. Dobré hry sú dôsledkom každodennej práce. Počas stretnutia v zápase sa môže stať čokoľvek. Musíte byť dobre pripravený, to je najdôležitejšia vec.”

Camp Nou
“Neviem či Real hrá na Camp Nou lepšie. Na týchto stretnutiach musíme dať zo seba maximum, a to celých 90 minút. Nemyslím si, že štadión ma veľký vplyv na priebeh futbalových stretnutiach. Dúfam, že zajtra uvidíme veľký zápas.”

Držanie lopty
“Nie je to tak, že by ma to vôbec nezaujímalo. Existuje však mnoho ďalších aspektov hry. Musíme im iba ukázať našu najlepšiu verziu hry.”

Gareth Bale
“To, čo sa teraz stalo, je už minulosťou. Teraz Bale hraje s nami a je súčasťou nášho tímu. Je dôležitým hráčom. Ukázal toho veľa. Zajtra bude pripravený a bude hrať ako ostatný. O tom nepochybujem.”

zdroj www.fcbarca.com
foto www.marca.com