Zranenie Neuera otvára dvere Ter Stegenovi do Nemeckej základnej jedenástky

V Nemeckej reprezentácie zrejme prvýkrát po dlhých rokoch budeme svedkami súperenia o miesto v základnej zostave na poste gólmana. 36-ročný brankár Manuel Neuer začínajúci brankár od roku 2009, pred časom oznámil, že má v úmysle naďalej pokračovať v hre za národný tím Nemecka a to aj napriek svojmu veku. Nemecký gólman si počas svojej dovolenky na lyžovačke bohužiaľ zlomil pravú nohu. Podľa zistených informácii sa očakáva, že po zvyšok sezóny si už nezahraje. Favoritom na jeho miesto v národnom tíme je jednoznačne gólman Katalánskeho klubu FC Barcelona Marc-André ter Stegen.

Po neúspešnom postupe tímu Hansiho Flicka do osemfinále na Majstrovstvách sveta v Katare verejná zmienka v Nemecku označila Gólmana Neuera za jedného z hlavných vinníkov. Gólman Marc-Andre ter Stegen si na týchto Majstrovstvách sveta nezahral ani jednu minútu, hoci už boli publikované články, ktoré naznačovali, že jeho príležitosť už prišla. Nemecký bulvárny denník Bild dokonca poukázal nato, že „Ter Stegen je pripravený prevziať velenie“, pričom zdôraznil, že Neuer sa v Katare dopustil „nezvyčajných neistôt v rozohrávke, kde bol vždy suverénny.“ Pre vážne zranenie, ktoré utrpel Manuel Neuer sa diskusie na túto tému zintenzívnili, najmä vzhľadom na najbližšie Majstrovstvá Európy, ktoré sa uskutočnia v roku 2024 v Nemecku. Hlavným Kandidátom na náhradu Manuela Neuera je spomínaný Ter Stegen.

Neuerova postava je v Nemecku veľmi uctievaná spolu aj s ďalšími brankármi vrátane Seppa Maiera, Haralda Schumachera a Olivera Kahna. Brankár Bayernu hral na MS v roku 2018 po zranení počas celej predchádzajúcej sezóny (prasknutý ľavý metatarzál). Súčastná situácia je však úplne iná. V tomto období mal Neuer 32 rokov a nie 36, ako ma teraz. Ter Stegen je o 6 rokov mladší a v roku 2024 bude mať ideálny vek na brankára (32). Dobrá hra v Katalánskom klube je kľúčom k potvrdeniu jeho statusu favorita.

Zdroj: mundodeportivo.com, fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com