Barcelona pracuje na príchode talentovaného brazilca

Skauting FC Barcelony v Južnej Amerike prišiel na stopu nádejného 17 – ročného brazilca menom Vitor Roque. Podľa plánu by sa mal mladík ukázať na Camp Nou už toto leto.

Situáciu okolo 17 ročného brazílskeho hrotového útočníka monitorujú katalánci už od októbra roku 2022. Podľa najnovších správ sa záujem Barcelony zintenzívnil až na toľko, že by ho klub rád podpísal už toto leto. Dopomôcť zrealizovať tento prestup by mohol aj bývalý hráč Barcelony Deco, ktorý aktuálne figuruje v Brazílii ako poradca pre Blaugranas čo sa skautingu týka. Ten je ohľadom tejto situácie optimistický aj napriek faktu, že sa okolo Vitora Roqueho pohybuje napríklad Chelsea, PSG alebo West Ham, pretože snom tohto hráča je hrať za Barcelonu.

Athletico Paranaense, v ktorom tento hráč pôsobí, by podľa všetkého bolo ochotné pustiť Roqueho za 30 až 40 miliónov eur. Podľa portálu Transfermarkt má aktuálne brazilec hotnotu 11 miliónov eur a zo všetkých klubov má FC Barcelona najväčšiu pravdepodobnosť (65%) na zisk tohto hráča.

Vitorovi Roquemu sa na teraz prebiehajúcich majstrovstvách sveta do 20 rokov darí, keď dokázal vsietiť 2 góly proti Peru a gól proti Argentíne v 2 zápasoch a aj vďaka nemu je Brazília zatiaľ na tomto šampionáte v skupine druhá so 6 bodmi na konte.

zdroj: Mundodeportivo.com, Transfermarkt.com, SofaScore.com

foto: Mundodeportivo.com