Otec Ansu Fati sa stretol s Barcelonou, aby prediskutoval herný čas, nie predaj

Podľa zistených informácii sa v priebehu dnešného dňa otec Španielskeho útočníka Fatiho, stretol s režisérmi Barcelony, Jordi Cruyff a Mateu Alemany, aby prediskutovali budúcnosť hráča. Celé ich stretnutie trvalo takmer hodinu.

Vzhľadom na to, že 20-ročný útočník nebol v tejto sezóne pravidelným hráčom a že Katalánci potrebujú v lete predať nepotrebných hráčov v klube, stretnutie viedlo k špekuláciám, že témou diskusie bola budúcnosť mladíka.

Helena Condis však prišla s čerstvou aktualizáciou tejto záležitosti, kde informovala, že stretnutie sa uskutočnilo, pretože otec Ansu Fati mal obavy s jeho obmedzeného herného času v tejto sezóne a že sa témy letného odchodu hráča nedotkla.

Ansu Fati je momentálne v poradí za Poľským reprezentantom Robertom Lewandowskim, Francúzom Ousmanem Dembélém, Raphinhom, Gavim a Ferranom Torresom, aj keď svoje kondičné problémy dal do úzadia.

V aktuálne sezóne si Fati zahral 38-krát vo všetkých súťažiach a z toho len 11 zápasov odohral od začiatku, pričom tréner prvého tímu Xavi Hernández 20-ročnému útočníkovi príliš neveril.

Podľa správ Alemany povedal otcovi mladíka, že Barcelona naďalej počíta s absolventom La Masie a nedostatok herného času je spôsobený technickým rozhodnutím manažéra Xaviho Hernándeza.

Aj, keď sa v priebehu dnešného stretnutia nerozoberal odchod v letnom pretupovom období, jeho agent Jorge Mendes ho už zrejme ponúkol klubom v Premier League.

Zdroj: barcauniversal.com
Foto: twitter.com/Managing Barça