Veľký zvrat v prípade Sergia Busquetsa

Zdieľať:

34 – ročný rodák z katalánskeho Sabadellu a dlhodobá stálica základnej zostavy Barcelony Sergio Busquets mal byť už na odchode z Barcelony dokým neprebehol dialóg s trénerom Xavim, ktorý má všetko meniť.

Keď začiatkom novembra tohto roku nezostalo suché ani jedno oko pravého fanúšika Barcelony pri poslednom zápase nespornej legendy a odchovanca Gerarda Piquého, tak málokto by, asi, povedal, že za niekoľko týždňov bude pobalená aj druhá legenda – Sergio Busquets. Náš súčasný kapitán mal o odchode z Camp Nou seriózne rozmýšľať už dlhšie, a to konkrétne asi od minulej sezóny. Ako najatraktívnejšou destináciou mali byť Spojené štáty americké a teda ich prvá futbalová liga Major League Soccer. Tam mal u Sergia vzbudiť najväčší dojem projekt a klub Inter Miami, na ktorého čele je anglická legenda David Beckham.

Sergio Busquets mal byť už jednou nohou za “veľkou mlákou” a odísť tam už v januári budúceho roka – teda v podstate za pár týždňov. Prvotne však 34 – ročný defenzívny záložník z dielne La Masie mal v pláne dotiahnuť túto sezónu až do jej úplného konca a až potom sa rozlúčiť s Camp Nou. Tieto plány ale zmenil harmonogram americkej najvyššej futbalovej súťaže, keďže jej štart pripadá na 26. februára 2023. Ak by katalánec skončil v Barcelone posledným zápasom v lige, znamenalo by to, že by sa k tímu v USA pripojil až v presnej polke sezóny MLS, čo by mu nevyhovovalo, vzhľadom na to, že by nastúpil už do “rozbehnutého vlaku” na novom pôsobisku. 34 ročný Busquets tak ešte donedávna zvažoval odchod už v januári prichádzajúceho roka, aby mal dostatok času sa spoznať so spoluhráčmi, s novým miestom a s americkým štýlom futbalu.

Prišla ale zmena o 180 stupňov a náš kapitán by ešte nemal ísť nikam. O toto sa mal postarať tréner Xavi, ktorý Busquetsa presvedčil, aby sa z Barcelony neponáhľal. 42 – ročný tréner dal kapitánovi jasne najavo a vysvetlil mu, že je pre neho kľúčovým hráčom prostredníctvom dialógu, ktorý spolu tieto 2 legendy viedli celkom nedávno. Do karát malo argumentom Xaviho zahrať aj to, že Leo Messi v Paríži s najväčšou pravdepodobnosťou predlžuje. Dohodli sa, že Sergio Busquets dohrá pod Sagradou Familiou ešte túto sezónu a následne ak bude finančná situácia v klube priaznivá môže prísť ešte aspoň ročné predĺženie zmluvy.

 

zdroj: besoccer.com, mundodeportivo.com, sofascore.com

foto: diarioas

 

 

 

Ronald