INIESTA :„Rád by som sa vrátil do Barcelony, ale je ťažké vedieť, čo sa stane v budúcnosti“

INIESTA :„Rád by som sa vrátil do Barcelony, ale je ťažké vedieť, čo sa stane v budúcnosti“

Andrés Iniesta uvažuje nad získaním trénerskej licencie. Andrés na Barcelonu určite nezabúda. Bývalý barcelónsky stredopoliar a tvorca hry, aktuálne hráč japonského klubu Vissel Kobe, pravidelne sleduje dianie v FC Barcelone a nevylučuje jeho budúce pôsobenie v tomto klube.

NÁVRAT

„Rád by som sa vrátil do Barcelony. Rád by som jej pomáhal. V hre je veľké množstvo premenných a je ťažké povedať, čo bude v budúcnosti.“

BUDÚCNOSŤ

„Barca je mojím domovom a nemôžem byť nikde inde taký dobrý, ako som tam. V takéto dni, ako je dnešný, ma baví rozmýšľať o hraní. Čas stále beží, aj proti mne. Netuším, kde sa v budúcnosti vidím, keď pôjdem na dôchodok, keď už nebudem hrávať. Viac krát mi prebehla hlavou myšlienka, že by som si spravil trénerskú licenciu, alebo sa pripravil na pozíciu športového riaditeľa nejakého klubu. Každopádne by som chcel ostať súčasťou futbalu.“

BARÇA

„Túžim po tom istom, po čom všetci fanúšikovia Barcelony. A to nech sa klubu darí, aby napredoval a aby získaval body. A aby klub dosiahol všetko, čo je možné. Všetko ale potrebuje svoj čas. Všetko. Akákoľvek metóda, taktika. Krok za krokom sa udejú pozitívne veci a aj také výsledky budú nasledovať. A odtiaľ sa má začať, rásť, mať šťastie v tom správnom čase a z toho sa bude skladať  tím.“

ZLATÁ ÉRA

„Naďalej sa vyhráva. Samozrejme, je pravda, že je zopár momentov, etáp, okolností, ktoré nie sú najľahšie, sú dosť komplikované. Ráta sa hlavne to, že aj počas týchto chvíľ stojíme za svojim klubom. Netušíme, či sa zlaté éra zopakuje, alebo nie. Ale musíme sa o to pokúsiť. Ale to najdôležitejšie je vedieť, ako chceme, aby Barca fungovala.”

PEDRI

„Určite bude veľkým hráčom nie len vo svojom klube, ale aj národnom tíme. Rozprávali sme sa o situáciách, ktoré som tiež zažil, ako napríklad porovnávanie s inými. Musí byť sám sebou, užívať si hru a neprestávať ďalej rásť.“

GAVI a NICO

„Sú to dvaja futbalisti s talentom a fyzickými predispozíciami. Museli si zažiť nejaké situácie, ale reagovali ukážkovým spôsobom. Nezabúdajme na ich vek. Musia pokračovať v napredovaní a k tomu im pomôže dobrý klub. Klub, ktorý im umožní rozvíjať svoj talent.“

Zdroj: marca.com
Foto: fcbarcelona.com