Ancelotti odpovedal na „neprofesionálneho“ rivala Xaviho

Zdieľať:

Carlo Ancelotti odpovedal na súpera z FC Barcelona Xaviho Hernandeza počas jeho predzápasovej tlačovej konferencie pred nedeľňajším derby stretnutím s Atleticom Madrid.

Vo svojom vlastnom vystúpení pred médiami na sobotňajší  zápas s Alavesom Xavi súhlasil so svojím prezidentom Joanom Laportom na „100%“, že futbalová súťaž je v Španielsku „falšovaná“.

“Je to realita a nemôžeme oklamať fanúšikov Barcy,” trval na svojom Xavi.

“Nie som prezident federácie ani prezident La Ligy. [Ale] Som veľmi prekvapený, že toto všetko akceptujeme. Týždeň čo týždeň úplne falšujú súťaž. Slepý to vidí. [Atletico Marid manažér Diego] ‘Cholo’ Simeone povedal, že nie sme blázni. Samozrejme, že to vidíme, všetci to vidia. Ale je to na médiách, aby to povedali,” dodal Xavi.

Ancelotti sa k týmto vyjadreniam vyjadril: “Som profesionál a ako profesionál nechcem klesnúť na túto úroveň z rešpektu k španielskemu futbalu. Nie je to úroveň pre profesionála.” 

Ancelotti uviedol, že tento moment sezóny je “kľúčový” vzhľadom na derby a súboj o čelo tabuľky proti Girone 10. februára, ale nechcel to nazvať “rozhodujúcim”.

“Je to dôležitý týždeň, ale nie rozhodujúci,” povedal.

“Sú to dôležité ligové zápasy pred obnovením Ligy majstrov. Musíme využiť to, že hráme dva zápasy po sebe doma, aby sme bodovali.”

Na otázku, či je madridské derby v súčasnosti lepšie ako El Clasico, s dvoma nedávnymi napínavými predstaveniami v Superpohári a Copa del Rey, ktoré si fanúšikovia po celom svete v januári užili, Ancelotti odpovedal: „Sú to intenzívne zápasy s veľkým tlakom, ale podobné. Atlético a Barca majú individuálnu kvalitu, dobrú organizáciu… Úroveň oboch zápasov je vo všeobecnosti veľmi vysoká.“

Zdroj: forbes.com

Foto: elfutbolero.us