16-ročná Emilia Szymczak je hráčkou FC Barcelona Femeni B

K Robertovi Lewandowskému, prvému Poľskému hráčovi v histórii Katalánskeho klubu FC Barcelona, včera pribudla prvá Poľská hráčka v histórii ženského futbalového tímu Barcy femeni. Iba 16-ročná Emilia Szymczak podpísala s Katalánskym klubom zmluvu do roku 2026 a bude hrať v rezervnom tíme.

FC Barcelona Femeni sa dohodla s Poľskou hráčkou Emiliou Szymczak na podpise zmluvy s klubom. Iba šestnásťročná stredopoliarka prichádza do Barcelony po pôsobení v Poľskej mládežníckej reprezentácii a doteraz bola futbalistkov GKS Górnik Łęczna, kde za posledné dva roky odohrala až 40 zápasov v najvyššej Poľskej Lige.

Emilia Szymczak bude po Giulii Dragoni, Martine Fenger a Onyeca Gamero štvrtou nešpanielskou hráčkou, ktorá bude žiť v La Masii, čím posilní odohodlanie klubu otvoriť La Masiu talentovaným mladým hráčkam, čo je jeden z charakteristickch znakov ženského futbalu klubu do budúcnosti.

Zdroj: fcbarca.com, fcbarcelona.com
Foto: twitter.com/Football Factory