21-ročný krídelník Barcelony zostane v klube napriek tomu, že agenti tlačia na odchod

Objavilo sa množstvo špekulácií a protichodných správ o budúcnosti barcelonského mladíka Eza Abdeho po jeho pôsobivom hosťovaní v CA Osasuna.

Objavili sa správy, ktoré tvrdili, že Barcelona ho plánuje začleniť do plánov prvého tímu na budúcu sezónu, zatiaľ čo niektoré iné médiá naznačili, že Katalánci ho majú v úmysle zbaviť sa ho na pomoc s ich situáciou vo finančnom fair play.

Teraz však čerstvá správa od Santiho Aounu z Foot Mercato, Barcelona ponechá Abdeho v klube v budúcej sezóne a nemá v úmysle nechať ho odísť v letnom prestupovom období.

Barca videla jeho vývoj v Osasune a veria, že je pripravený hrať na najvyššej úrovni a že v nasledujúcej sezóne bude mať v tíme dôležitú úlohu.

S príchodom Afrického pohára národov na budúci rok sú však v hráčovom tábore určité obavy o jeho herný čas, keďže Abde bude pravdepodobne musieť súťažiť s Raphinhom, Dembelem, Fatim a Torresom (za predpokladu, že zostanú), o minúty v útoku.

Agenti marockého internacionála preto v lete presadzujú odchod, najmä Bayer Leverkusen, ktorý o neho prejavil záujem a urobil z neho prioritný cieľ. Sám Abde chce pravidelné minúty na ihrisku, čo v Barce nemusí byť zaručené.

Klub má však jasno vo svojom postoji, Abde zostane a nebude predaný. Katalánci plánujú s mladíkom počítať aj pre nadchádzajúcu sezónu a len veľmi veľká ponuka by ich mohla priviesť k úvahe o posvätení odchodu.

Zdroj: barcauniversal.com

Foto: fcbarcelonanoticias.com