Aitana Bonmatí porazila Igu Swiatekovú a získava ocenenie Laureus Športovca roka

Futbalová hráčka ženského klubu FC Barcelona Aitana Bonmatí naďalej pokračuje v dobývaní športového sveta. Po získaní Zlatej lopty siahla po ocenení Laureus pre najlepšiu športovkyňu roka.

26-ročná Aitana sa stala prvou futbalistkou a prvou Španielskou ženou, ktorá získala toto prestížne ocenenie. V mužskej kategórii si cenu Laureus dvakrát odniesol bývalý hráč Barcelony Leo Messi (2020 a 2023). Záložníčke sa podarilo poraziť Shericku Jacksonovú (atletika), Faith Kipyegonovú (atletika), Sha´Carri Richardsonovú (atletika), Mikaelu Shiffrinovú (alpské lyžovanie) a Igu Swiatekovú (tenis).

“Minulý rok bol pre mňa a moje spoluhráčky úžasný. Ak sme toto všetko vyhrali s klubom a reprezentáciou, tak to bolo vďaka kolektívnemu úsiliu všetkých, personálu, lekárov, asistentov… Preto som tu dnes, všetci mi veľmi pomohli,” povedala Aitana Bonmatí.

Foto: twitter.com/FCB