Alex Song odišiel do futbalového dôchodku

V priebehu tohto týždňa bývalý Barcelonský stredopoliar Alexandre Song oznámil koniec svojej profesionálnej futbalovej kariéry. 36-ročný Kamerunčan reprezentoval farby Blaugrana v rokoch 2012 až 2014.

Katalánsky klub FC Barcelona kúpila stredopoliara z Anglického klubu Arsenalu za 19 miliónov eur, aby nahradila Sergia Busquetsa, keďže Javier Mascherano bol natrvalo presunutý do stredu obrany. Kamerunčan si bol vedomý toho, že nebude odohrávať veľa minút na trávnikoch, ale v záchvate brutálnej úpritomnosti neskôr priznal, že mu to “bolo jedno, pretože vedel, že bude milionárom.”

Stredopoliar Alexandre Song za FC Barcelona odohral celkovo 65 zápasov, 4114 minút, strelil jeden gól a pridal dve asistencie.

Foto: fcbarcelona-com