AS: Ter Stegen je favoritom na hlasovanie za štvrtého kapitána

Gólman Marc-André ter Stegen je najvážnejším kandidátom na nahradenia obrancu Gerarda Piquého spomedzi štyroch kapitánov FC Barcelona. Denník AS zistil, že sa v najbližších dňoch v priestoroch šatni uskutoční hlasovanie za účasti trénerov a hráčov, kde sa bude hlasovať o štvrtom kapitánovi Katalánskeho klubu FC Barcelona.

Gólman prvého tímu FC Barcelona prišiel na Camp Nou v priebehu leta v roku 2014, čím sa stal jedným z najdlhšie slúžiacich hráčov tímu. Jeho meno je s kapitánskou páskou spájaný už nejaký ten čas a Piquého odchod Nemca definitívne zblížil k zisku kapitánskej pásky. Navyše sa zdá, že momentálne neexistuje žiadna iná seriózna alternatíva kto by kapitásnku pásku mohol získať. Robert Lewandowski si na kapitánsku pásku počká do leta, v prípade, že Sergio Busquets ukončí svoje aktuálne pôsobenie v Barcelone.

Nemecký brankár Ter Stegen sa nikdy netajil tým, že uprednostňuje vstup do kapitánskeho kvarteta. Pred pár dňami v rozhovore pre denník Mundo Deportivo priznal, že by bolo pre neho „veľkou hrdosťou“ nosiť jedného dňa kapitánsku pásku.

Ter Stegen si kapitánsku pásku nasadil už v troch oficiálnych zápasoch. Prvýkrát to bolo 17. apríla v roku 2018 v Balaídos proti Celte Vigo pri absencii Iniestu, Busquetsa, Messiho a Albi. Druhým zápasom bol súboj medzi Barcelonou a Eibarom na Ipurua. Zápas sa odohral 29. októbra 2020 s Messim, Sergiom Busquetsom, Albom a Sergim Robertom na lavičke. No a posledným tretím zápasom, kde bol Ter Stegen kapitánom bol zápas proti Realu Sociedad, ktorý bol na programe 21. augusta na Anoete, kde bol súspendovaný Sergi Busquets a Alba spolu so Sergi Robertom a Piquém boli na lavičke náhradníkov.

Pripomíname Vám, že od čias kapitána Víctora Valdésa sa žiaden brankár nestal kapitánom Katalánskeho klubu, čo by mohlo vzbudzovať znak rešpektu a úcty k Valdésovi.

Zdroj: as.com, fcbarca.com
Foto: twitter.com/FC Barcelona