Barcelona dostala ponuku získať Neymara za 50 miliónov eur

Novinár Jose Alvarez v televízii El Chiringuito TV oznámil veľmi prekvapivú správu. V televízii tvrdil, že Katalánskemu klubu FC Barcelona počas tohto leta bol ponúknutý Neymar.

30-ročný útočník Neymar v Barcelone strávil štyri roky po príchode z FC Santos v roku 2013. Brazílsky útočník v Barcelone zažil veľmi úspešné obdobie, najmä v útočnom triu po boku Lionela Messiho a Luisa Suáreza. Za Katalánsky klub FC Barcelona Brazílčan odohral 186 zápasov, v ktorých sa mu podarilo streliť 105 gólov a vytvoriť 76 krásnych asistencií.

Neymar v Katalánskom klube strávil štyri roky, kde následne prestúpil do Francúzskeho klubu PSG. Celý tento prestup sa považoval za svetový rekord v hodnote 222 miliónov eur. Práve vďaka tomuto prestupu ho mnohí fanúšikovia Blaugranas odcudzovali.

Podľa zistených správ, prezident Francúzskeho klubu PSG Nasser Al-Khelaifi naznačil možný prestup Brazílčana už toto leto. Celé toto rozhodnutie padlo hlavne po tom, čo sa klubu podarilo udržať služby 23-ročného Francúza Kyliana Mbappého.

Podľa novinára Joseho Alvareza, bol Neymar ponúknutý Barcelone za približne 50 miliónov eur, čo je o 172 miliónov menej, ako ho Francúzsky klub kúpil. Táto suma však nemusí byť finálna, pretože sa uvádza aj o možnosti vzájomnej dohody.

O Neymarovom návrate do Barcelony sa hovorí už roky, no nikdy k tomuto prestupu nedošlo. Vzhľadom na súčasnú finančnú situáciu Barcelony, je veľmi nepravdepodobné, že k sebe priláka aj samotného Neymara. Hlavne v aktuálnej dobe, kde sa klub snaží znižovať mzdy hráčom. V tomto prípade by nešlo o kúpu hráča, ale hlavne o jeho požiadavky, ktoré by od Barcelony žiadal.

Môj názor na túto špekuláciu je jasný. Barcelona musí jednoznačne zabudnúť na služby Neymara. Vedenie by sa malo zaujímať o ďalšie talenty hlavne o mladých hráčov La Masie. Je pravda, že Neymar by dokázal Barcelone pomôcť, ale povedzme si otvorene, dokáže Barcelona hráčovi vyplatiť jeho mzdu? Bude Neymar hrať za Barcelona ďalších 10-15 rokov? Je Neymar pre Barcelonu budúcnosť?…

Zdroj: barcauniversal.com
Foto: marca.com