Barcelona môže v polovici sezóny odohrať priateľský zápas

Katalánsky klub FC Barcelona neustále hľadá nové príjmy. Jednou z možnosti je hrať priateľské zápasy aj počas sezóny.

Podľa novinára Fernanda Pola z denníka Mundo Deportivo FC Barcelona skúma možnosť odohrať priateľský zápas v priebehu novembra alebo decembra s využitím jednej z mála medzier v kalendári. Napríklad medzi zápasmi proti Realu Madrid (28. októbra) a Realu Sociedad (4. novembra) je niekoľko dní voľna v týždni, hoci kvôli náročnosti týchto zápasov je odohranie ďalšieho zápasu v strede týždňa dosť kontroverzné.

Ďalšia reprezentačná prestávka je plánovaná aj v novembri, takže je možné zorganizovať priateľský zápas aj medzi 20. a 23. novembrom, pred víkendovým zápasom proti Rayo Vallecano. V decembri je tu ďalší týždeň bez zápasu medzi zápasmi proti Atléticu Madrid a Girone. Taktiež je tu ešte jedna možnosť, odohrať priateľský zápas po odohratí posledného ligového zápasu v roku 2023 cez víkend 19.-20. decembra. Táto možnosť sa ešte skúma, no podľa hracieho kalendára bude zložité odohrať priateľský zápas. Klub musí bez ohľadu nato zvýšiť svoje príjmy.

Zdroj: fcbarca.com, mundodeportivo.com
Foto: klubfcbarcelona.sk