Barcelona nabehala viac kilometrov ako PSG

Najväčším problémom Katalánskeho klubu FC Barcelona v Lige Majstrov bola dlho fyzická príprava. V nedávnom štvrťfinálovom zápase Ligy Majstrov Barca nielenže porazila PSG v Parc des Princes, ale taktiež nabehala oveľa väčšiu vzdialenosť ako ich konkurenti.

Podľa UEFA zverenci Xaviho počas tohto stretnutia oficiálne nabehali až 177,68 kilometrov, zatiaľ čo Francúzi 110,67 km. Denník Mundo Deportivo s odvolaním sa na údaje organizátora súťaže poukazuje na to, že najviac km v tomto stretnutí za Barcelonu odbehol Poliak Robert Lewandowski 10,66 km. Za Poliakom nasledoval Ilkay Gündoğan 10,47 km a Sergi Roberto 8.69km. Najväčšou zaujímavosťou je, že všetci traja hráči majú viac ako 32 rokov. Na druhej strane domácich hráčov nabehal najviac kilometrov Francúz Ousmane Dembélé 10,93 km, ktorý prekonal aj samotného Lewu.

Foto: twitter.com/Frenkie de Jong