Barcelona plánuje predlžovať zmluvy

V posledných dňoch je katalánsky klub v dohadách s predstaviteľmi rôznych hráčov prvého tímu. V jednom prípade sa bojuje s časom a v druhom prípade sa bojuje a rieši budúcnosť našich ďalších 2 hráčov.

Barcelona je v kontakte so Sergim Robertom, Sergiom Busquetsom a Ousmanom Dembélém. Sergi Roberto podpísal v júni minulého roka kontrakt do 30 júna 2023. FC Barcelona sa služieb pravého obráncu nechce vzdať a chcela by s ním predĺžiť zmluvu, no na ako dlho a za koľko známe ešte nie je. Podobný scenár panuje na strane kapitána Busquetsa, ktorému terajší kontrakt vyprší toto leto.

Nová zmluva s Ousmanom Dembélém bola skloňovaná už niekoľko krát. Tomu aktuálny kontrakt končí v lete roku 2024 s tým, že už v januári toho istého roku bude mať francúz voľnú ruku a bude môcť komunikovať s inými tímami. Klub si hráča chce poistiť najlepšie ešte pred týmto letom, keďže výstupná klauzula Ousmaneho je aktuálne 100 miliónov eur, no v lete to bude už len 50 miliónov eur. Táto čiastka bude už pre kluby z Premier League, ktoré o služby francúzskeho krídeľníka mali záujem už dlhodobo, ďaleko prijateľnejšia. Dembélé nemá v pláne meniť svoje pôsobisko a v Katalánsku sa cíti šťastný, aj pre tento fakt okolo jeho zotrvania a podpisu panuje pozitivita.

zdroj: Mundodeportivo.com, Klub FC Barcelona.com

foto: Mundodeportivo.com