Barcelona poslala Messimu neoficiálnu ponuku 25 miliónov eur

Čerstvá správa od Marty Ramon z RAC1 poskytla aktuálne informácie o Messim. Argentínčan sa čoskoro stane voľným hráčom a nie je žiadnym tajomstvom, že Blaugrana ho chcú priviesť späť do klubu na ďalšie pôsobenie.

Manažér Xavi Hernandez priznal, že je s 35-ročným hráčom v pravidelnom kontakte a chce, aby sa vrátil.

Katalánsky giganti však ešte musia poslať Messimu oficiálnu ponuku zmluvy. Keďže La Liga ešte neschválila plán ekonomickej životaschopnosti klubu, Blaugrana zatiaľ nie sú schopní predložiť oficiálny návrh.

Podľa správy však Barcelona poslala Messimu neformálnu, neoficiálnu ponuku zmluvy, ktorá by mala hodnotu 25 miliónov eur na sezónu (hrubá mzda) na jeden rok s možnosťou predĺženia o ďalších dvanásť mesiacov.

Messi si je tohto návrhu vedomý a vidí ho v dobrom svetle. Chce však vidieť oficiálnu ponuku zmluvy od Blaugrana predtým, ako urobí akékoľvek rozhodnutie o svojej budúcnosti.

Messi už nechce odkladať rozhodnutie a mohlo by prísť už budúci týždeň. Predtým, ako tak urobí, si želá dostať oficiálny návrh od Barcelony.

To však bude opäť závisieť od La Ligy a jej schválenia plánu ekonomickej životaschopnosti klubu. Katalánci minulý týždeň očakávali odozvu ligy, no v procese sa vyskytli oneskorenia, ktoré by teraz mohli poškodiť klub.

Očakáva sa, že La Liga zareaguje v prvý júnový týždeň, po ktorom Barcelona získa jasný obraz o svojej marži Fair Play, na základe ktorej sa môžu začať formálne rozhovory s Messim.

Momentálne má Messi konkrétne ponuky od Al Hilal a Interu Miami, zatiaľ čo kluby v Premier League tiež prichádzajú. Preto musí Barcelona konať rýchlo, ak chce mať nejakú šancu priviesť Messiho späť do klubu.

Zdroj: barcauniversal.com

Foto: dailypost.ng