Barcelona prejavila záujem o brankára Granady

Barcelona sa počas najbližšieho prestupového obdobia pravdepodobne pokúsi získať novú náhradu za Marc-André ter Stegena. Katalánsky denník Mundodeportivo prináša informáciu, že Katalánci majú záujem o služby brankára Granady Luisa Maximiana.

Katalánsky klub sledoval 22-ročného brankára Luisa Maximiana ešte za čias, keď hrával za Sporting. Barcelona sledovala brankára z tribúny v sezóne 2019/2020, keď si vybojoval miesto v základnej zostave. V nasledujúcom ročníku Ruben Amorin vsadil na skúseného Antonia Adána a Maximiano boli v lete predaný Granade za 4,5 milióna eur. Jeden z najtalentovanejších brankárov urobil prestupom do Primera Division skvelý krok vo svojej futbalovej kariére. V piatich zápasoch inkasoval iba 6 gólov, chytil jednu penaltu, udržal čisté konto v dvoch zápasoch a získal veľmi dobre známky za svoj výkon v zápase proti samotnej Barcelone.

V prípade, že Barcelone sa nepodarí získať Luisa Maximiana v zimnom prestupovom období, bude sa Barcelona snažiť ho získať v letnom prestupovom období. Neto už dlhšie plánuje opustiť Barcelonu, nuž klub nedostať prijateľnú ponuku. Čo sa týka Iñaki Peñi, tak v tomto prípade mu nedôveruje tréner FC Barcelona Ronald Koeman. Práve, preto Iñaki môže v januári prestúpiť a záujem o jeho služby už prejavilo niekoľko klubov.

Maximiano by mohol Ter Stegenovi kryť chrbát a časom by ho mohol nahradiť ako jednotku v bráne. Odstupná klauzula Portugalčana má výšku 25 miliónov eur.

Foto: twitter.com/Sporting160 EN