Barcelona prišla o kľúčového hráča na najbližší zápas proti Almeríi

Tréner Katalánskeho tímu Xavi Hernández sa po sérii troch zápasov bez víťazstva ocitol v ťažkej pozícii a medzitým sa zdá, že v ďalšom zápase proti Almeríi sa bude musieť zaobísť bez svojho kľúčového hráča. Holandský stredopoliar Frenkie de Jong v tomto stretnutí určite nebude hrať.

Dôvodom prečo Frenkie de Jong nebude hrať v tomto stretnutí je vykartovanie. Hráč v nedávnom zápase proti Valencii dostal piatu žltú kartu a tak bude musieť utrpieť jednozápasovú suspendáciu.

Pre Holanďana Frenkieho de Jong bolo toto posledné oficiálne stretnutie v tomto roku 2023. Frenkie de Jong bude môcť hrať v prvom zápase nového roka, keď Barcelona bude čeliť Las Palmas, ktorým sa v aktuálnej sezóne darí. Stredopoliar však ešte bude musieť odletieť pred Vianocami do zámoria, keďže Barcelona má naplánovaný priateľský zápas v Spojených štátoch.

Kto dokáže nahradiť Frenkieho de Jonga v zápase proti Almeríi? Tréner Xavi nemá veľa manévrovacieho priestoru. Kandidátmi sú Oriol Romeu, Sergi Roberto a Fermin López. Je veľmi nepravdepodobné, že Xavi tentokrát zasiahne po jednom z mladíkov, ako je Marc Casado alebo Aleix Garrido.

Foto: fcbarcelona.com