Barcelona sa chystá podpísať 16-ročného hráča, ktorý ma prísť koncom roka 2024

Počas niekoľkých posledných prestupových okien sa Katalánsky klub FC Barcelona zamerala na posilnenie radarov svojich mládežníckych tímov podpismi do budúcnosti.

Mikayil Faye, Noah Darvich, Mamadou Mbacke Fall prišli len minulé leto, aby posilnili mládežnícke a rezervné tímy a už klopú na dvere prvého tímu.

Vedenie Barcelony sa na takéto podpisy zameriava čoraz viac, čo je vzhľadom na finančnú situáciu pochopiteľné, keďže myšlienkou je podpísať a rozvíjať špičkové talenty v rámci klubu.

Podľa najnovších správ, ktoré priniesol novinár Albert Roge z denníka Jijantes FC ma Katalánsky klub FC Barcelona čoskoro podpísať zmluvu s 16-ročným zázračným chlapcom Ibrahimom Diarrom.

Krídelník, ktorý môže hrať aj ako vnútorný záložník, Diarra je v súčasnosti spojený s akadémiou Africa Foot vo svojej rodnej krajine Mali. Tínedžerský prospekt už niekoľkokrát trénoval s Barcelonským juniorským A tímom a zdá sa, že urobil dobrý dojem na to, aby ho klub podpísal.

Zdá sa, že prestup je na veľmi dobrej ceste k dokončeniu, no Diarra sa oficiálne k Barcelone pripojí až koncom roka 2024, keď dovŕši 18 rokov, kvôli predpisom FIFA.

Zdroj: barcauniversal.com
Foto: twitter.com/updates_fcbarca