CIES celkovo vyzdvihlo päť hráčov Barcelony vo svojom rebríčku

Futbalové observatórium CIES vo svojej správe za január 2022 analyzovalo potenciál a hodnotu hráčov mladších ako 21 rokov na každej z 20 špecifikovaných pozícii na ihrisku alebo v úlohach. Observatórium CIES celkovo vyzdvihlo päť hráčov Katalánskeho klubu FC Barcelona v tomto rebríčku: Pedri, Gavi, Alejandro Balde, Ansu Fati a Nico Gonzalez, ktorý je aktuálne na hosťovaní vo Valencii.

Táto správa rozlišovala 200 hráčov (10 najlepších hráčov v 20 rôznych klasifikačných kategóriách), ktorí sa narodili po 1. januári 2002 a nazbierali najvyšší kapitál skúsenosti v oficiálnych zápasoch hraných v súťažiach dospelých v roku 2022. Podľa futbalového observatória CIES je kapitál skúsenosti metrikou obzvlášť užitočnou na identifikáciu nádejných futbalových hráčov, kedže kombinuje hráči čas, úroveň súťaže v odohraných zápasov a výsledky. Klasifikačné kategórie vychádzajú zo základnej pozície hráčov a úrovne ich aktivity v ôsmich rôznych oblastiach hry.

Pre každého jedného hráča v uvedenom zozname bola uvedená správa o úrovni nazbieraného kapitálu skúsenosti, veku, trvania zmluvy s materským klubom, tím za ktorý hral v decembri 2022, počet oficiálnych minút odohraných medzi 13. decembrom 2021 a tým istým dátumom v roku 2022, ako aj odhadovanú prevodnú hodnotu. Ten bol vypočitaný na základe štatistického modelu vyvinutého výhradne výskomníkmi z CIES Football Observatory.

Z tohto zoznamu obsadili dvaja hráči Barcelony prvé miesto vo svojich kategóriách, Alejandro Balde a Pedri. Medzi ďalšími hráčmi na zozname sa ocitli aj Gavi (druhé miesto), Ansu Fati (ôsme miesto) a hosťujúci hráč Nico González (9. miesto).

Umiestnenie hráčov Barcelony v kategóriach:

Ľavý back

Defenzívny playmaker

Ofenzívny záložník

Ľavý krídelník

Celý zoznam kategórii si môžete pozrieť kliknutím SEM !

Zdroj: football-observatory.com, fcbarca.com
Foto: twitter.com/Pedri González