Dr. Castillo: V prípade Ter Stegena by bolo najlepšie počkať tri mesiace

Doktor Víctor Castillo, chirurg chrbtice spolupracujúci s doktorom Juanjom Martínezom, osobným lekárom tenistu Carlosa Alcaraza, hovoril o čase rekonvalescencie brankára Marca-Andrého ter Stegena. Podľa jeho názoru je v prípade absencie Nemca vhodné počkať aspoň tri mesiace.

Dr. Víctor Castillo: “Ak operácia prebehla úspešne, predpokladám, že áno, bude sa od začiatku cítiť veľmi dobre. Bude môcť chodiť a čoskoro začne trochu cvičiť. Za tri týždne plávanie, cyklistika…”

“Ďalšia vec je návrat na ihrisko. Podľa môjho názoru by bolo najlepšie počkať tri mesiace. V prípade, že bude tak dôležité (pre Barcelonu) aby hral, a uvidia, že sa cíti dobre, možno bude hrať už po dvoch mesiacoch, ale bude to unáhlené. Normálny pacient by po dvoch mesiacoch ešte nehral.”

Ak by sme mali veriť slovám doktora Castilla, gólman by sa na trávnik mohol vrátiť až začiatkom marca, čo by znamenalo vynechanie hneď niekoľko dôležitých zápasoch vrátane Ligy Majstrov.

Ak by však vedenie Barcelony chcelo riskovať a urýchliť čas rekonvalescencie brankára na dva mesiace, vrátiť by sa mohol začiatkom februára, kde Barcelonu čaká zápas proti Alavésu a Granade. Na tento mesiac by bol aj naplánovaný zápas v súťaži Copa del Rey, ale Ter Stegen by do tohto stretnutia pravdepodobne aj tak nenastúpil.

Foto: twitter.com/FabrizioRomano