Dva štadióny v Barcelone medzi kandidátmi na usporiadanie majstrovstiev sveta v roku 2030

Prednedávnom médiá informovali, že hostiteľmi Majstrovstiev sveta v roku 2030 budú Maroko, Španielsko a Portugalsko, pričom prvé tri zápasy turnaja sa odohrajú v Južnej Amerike. O usporiadaní Majstrovstiev sveta sa uvažuje o štadiónoch Barcelony a Espanyolu.

Stále ešte nieje známe, ako sa Španielsko, Portugalsko a Maroko rozdelia, no z týchto troch krajín bude mať rozhodujúci hlas Španielsko. Proces výberu štadiónov si vyžaduje čas a analyzuje sa medzi 15 štadiónov (Balaídos, El Molinón, Riazor, San Mamés, Anoeta, La Romareda, Metropolitano, Nou Mestalla, Nueva Condomina, La Cartuja, La Rosaleda, Gran Canaria, Bernabéu, RCDE Stadium a Camp Nou.)

V tejto veci Katalánske média informujú, že finále Majstrovstiev sveta v roku 2030 sa môžu odohrať na štadióne Realu Madrid, ktorý si nedávno prešiel dôkladnou rekonštrukciou.

Foto: klubfcbarcelona.sk