FC Barcelona ohlási hotovostnú injekciu, ktorá umožní registrácie hráčov

FC Barcelona má tento týždeň dokončiť a oznámiť finančnú injekciu, ktorá im umožní zaregistrovať svojich nových hráčov a nové podmienky svojich hviezd, ako informovali SPORT a Mundo Deportivo.

V roku 2022 Laporta stiahol sériu „ekonomických pák“, ktoré zahŕňali predaj časti budúcich príjmov klubu z televíznych práv na Sixth Street, plus dva 24,5 % podiely Barca Studios spoločnostiam Socios a Orpheus Media. Socios a Orpheus Media súhlasili, že za svoje podiely zaplatia každý 100 miliónov eur (110,6 milióna dolárov).

Je zrejmé, že vopred bolo odovzdaných najmenej 10 miliónov EUR (11 miliónov USD), ale obe skupiny, ktoré oneskorili platby 30 miliónov EUR (33,1 milióna USD) splatné minulý mesiac – ako uvádza COPE – nepomohli presne Barce vyrovnať účty.

Barca potrebuje zaregistrovať nové zmluvy Gaviho, Ronalda Arauja, Inakiho Penu, Marcosa Alonsa a Sergiho Roberta, ako aj nové posily Oriola Romeua, Ilkaya Gundogana a Iniga Martineza.

Len veľmi málo odchádzajúcich prestupov a ukončenia zmlúv, ktoré už boli spečatené, stále opúšťa klub po finančnej stránke a veľký predaj hráča vylúčil viceprezident Rafa Yuste v rozhovore pre SPORT tento týždeň.

Yuste, ktorý prisľúbil „dobré správy“ a čoskoro oznámenie o registráciách, mohol tak odvážne hovoriť, pretože sa zdá, že on a Laporta majú trik v rukáve.

Podľa toho istého katalánskeho denníka Barca dúfa, že tento týždeň uzavrie ekonomickú dohodu, ktorú schválila La Liga a ktorá jej umožní registrovať nových hráčov v španielskej lige.

V Mundo Deportivo vysvetľujú, že Barca ohlási hotovostnú injekciu, ktorá je súčasťou plánu životaschopnosti, ktorý museli ukázať La Lige, aby dokázali, ako získajú nové kontrakty, už vo štvrtok.

Operácia by mala Barce umožniť ukončiť ságu okolo registrácií a zdroje MD objasnili, že nezahŕňa predaj hráčov a namiesto toho súvisí s jedným z klubových aktív.

Ale nech už bude dohoda ákoľvek, príde ako útecha pre fanúšikov a samotných hráčov.

Zdroj: forbes.com

Foto: fcbarcelona.com/twitter.com