Frenkie de Jong: Moja hra nie je katastrofálna

Pred média BarcaTV sa postavil hrdina zápasu Frenkie de Jong, ktorému sa podarilo tesne pred koncom zápasu streliť víťazný gól.

Aké dôležité je toto víťazstvo po tvojom góle na konci?
“Víťazstvo bolo veľmi dôležité, pretože sme boli v ťažkej pozícii. Veľmi nám to pomôže. Dôvera sa buduje, keď sa zápasy vyhrávajú.”

Myslíš si, že toto víťazstvo zdvihne ducha tímu?
“Áno, budeme budovať sebavedomie na najbližšie zápasy. Teraz sa musíme dobre pripraviť na najbližšie týždne. Cieľom je kvalifikovať sa do Ligy Majstrov. Uvidíme, kde skončíme sezónu.”

V druhom polčase si bol viditeľnejší a častejšie si sa hlásil v pokutovom území súpera…
“Nie vždy platí, že keď strelíte gól, znamená to, že hráte dobrý zápas. V druhom polčase som šiel viac do pokutového územia, no nie vždy to tak funguje. Ľudia nesledujú zápasy pozorne. Môžem sa veľa zlepšiť, ale ani moja hra nie je katastrofálna. Po prestávke sme mali hru ešte viac pod kontrolou, no súper si vytváral nebezpečné situácie. Verím, že by sme si mali vytvárať viac príležitosti, ale pracujeme na tom.”

Porážka s Realom v semifinále španielskeho Superpohára
“Hovorilo sa, že máme byť na seba hrdí. Je pre mňa smutné povedať, že sme hrdí na to, že sme prehrali s Realom Madrid. Sme Barca a nemôžeme byť hrdí na našu prehru.”

Zdroj: fcbarca.com, BarcaTV
Foto: twitter.com/Barça Worldwide